НОВОСТИ ДНЯ: Росія полює в Україні на західну зброю, але не може влучити – Reuters  Епіфаній просить Кабмін передати ПЦУ один із храмів Києво-Печерської Лаври  Кремль планує підрив житлових будинків у Мозирі, щоб втягнути Білорусь у війну проти України – розвідка  Навчальний рік у закладах освіти збираються почати очно, але є умови – ОП  Вчені розкрили ще одну загадку Стоунхенджа  Знову нестерпна спека: коли і де в Україні температура сягне 38°  Крах для Лукашенка, повстання та бунт: Самусь розповів, що чекає на Білорусь у разі вторгнення до Українивсе новости дня
Політика
Україна
25.05.2022 17110

Мобілізацію в Україні продовжили: кого призиватимуть влітку

В Україні продовжили дію воєнного стану і загальної мобілізації. Народні депутати підтримали законопроєкт, який продовжує воєнний стан і мобілізацію ще на 90 днів - до 23 серпня.

Кого можуть призвати влітку в Україні - пише rbc.ua.

Згідно із Законом України "Про мобілізацію громадян", призов громадян на військову службу проводиться в чотири хвилі. Станом на 22 травня в Україні було виконано лише дві хвилі мобілізації.

Хвилі мобілізації в Україні

Перша хвиля - на службу закликають оперативний резерв і колишніх військовослужбовців, у яких є бойовий досвід або які раніше служили за контрактом після 2014 року.

Друга хвиля - військовослужбовці, які проходили строкову службу або ж служили за контрактом до 2014 року.

Третя хвиля - офіцери запасу, військовослужбовці, які закінчили військові кафедри вузів.

Четверта хвиля - всі громадяни України, у яких немає обмежень за віком або за станом здоров'я.

Мобілізація після 23 травня

Як зазначали раніше в Міноборони, армія України укомплектована на 100%. У більшості регіонів до третьої хвилі мобілізації не дійшли. Комплектування ЗСУ та інших військових формувань здійснюється за рахунок військовозобов'язаних і резервістів.

Однак при продовженні активних бойових дій в армії може виникнути потреба поповнення фахівцями військових українських частин.

Як пояснював начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, наступна хвиля масової мобілізації поки не передбачена. І якщо вона буде запущена, то мобілізувати можуть не тільки офіцерів, але сержантів, і можливо - солдатів.

Зараз в основному закликають тих, у кого є досвід проходження військової служби або досвід проходження навчання під час воєнного часу.

У разі нової хвилі мобілізації в Міноборони орієнтуватимуться на конкретні потреби у військовослужбовців і призиватимуть лише за військово-обліковими спеціальностями.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що воєнний стан в Україні продовжили ще на три місяці - що це означає.

Оценка материала:

5.00 / 4
Мобілізацію в Україні продовжили: кого призиватимуть влітку 5.00 5 4
Політика / Україна
25.05.2022 17110
Еще материалы раздела «Україна»