НОВИНИ ДНЯ: Розформування ТЦК не піде на користь обороноздатності країни, - Веніславський  Росії вистачить радянської зброї до кінця 2025 року – El Mundo  В Україні 27 листопада переважно без опадів, уночі до -8°  У НАТО заявили про необхідність ударів по Росії у разі її атаки  Сонце, вітер чи біогенератори: які альтернативні джерела енергії існують  Синоптикиня попередила про сильний мороз: де і коли суттєво похолоднішає  Білий дім офіційно підтвердив дозвіл для ЗСУ бити ракетами ATACMS по РФвсі новини дня
Політика
Україна
04.06.2022 804

Розвідка США визнала свою недооцінку рішучості України

Американська розвідка досить точно спрогнозувала вторгнення Росії до України, але водночас недооцінила "рішучість до опору" в Україні.

У зв'язку з цим спецслужби США мають намір переглянути свої методики аналізу та включити до них додаткові фактори, повідомляє ЛІГА.net з посиланням на Associated Press.

У травні директорка національної розвідки США Авріл Гейнс стверджувала, що Національна рада з розвідки оцінить, як агентства аналізують такі фактори, як "воля до боротьби" та "здатність до боротьби". Гейнс сказала, що обидва ці показники "досить складні для ефективного аналізу, і ми розглядаємо різні методології".

Декілька джерел, знайомих із матеріалом, повідомили Associated Press на умовах анонімності, що на розгляді знаходяться два ключових питання – чому Росія воює гірше, а Україна захищається краще, ніж від них очікували західні розвідки.

Джерела зазначають, що хоча Росія постійно вела "гібридні війни", вона не проводила напряму великих наземних операцій із 1980-х років, тобто багато із заявлених Росією військових можливостей не були "випробувані на практиці". Водночас, активний експорт зброї з РФ створював у фахівців враження, що у Москви набагато більше готових до розгортання ракетних систем і літаків, ніж виявилося насправді.

Серед інших проблем російської армії фахівці називають "поганий моральний стан військ", зловживання військовими РФ наркотиками та алкоголем, а також відсутність унтер-офіцерського складу.

Колишній директор розвідуправління Пентагону генерал-лейтенант у відставці Роберт Ешлі сказав, що розвідники про все це знали, але не очікували, що через початок бойових дій ці фактори викличуть "каскадний обвал" і зроблять для росіян важкоздійсненними "навіть найпростіші операції".

Водночас прогнози про здатність України до опору ґрунтувалися на тому, що між Вашингтоном та Києвом існували розбіжності щодо ймовірності вторгнення та готовності України. Джерела AP стверджують, що США рекомендували Україні перекинути війська з Донбасу для зміцнення оборони довкола Києва. Однак тоді Зеленський та його команда ігнорували попередження, можливо, щоб придушити ймовірну паніку та захистити економіку.

На думку однієї з офіційних осіб США, Зеленський до цього ніколи не проходив через кризу такого рівня, з якою зіткнулася його країна. Водночас він отримав всесвітнє визнання за те, що після початку вторгнення відмовився покинути країну і зумів взяти ситуацію під контроль.

Генерал-лейтенант Скотт Беррієр, чинний директор розвідуправління Пентагону, в березні заявляв, що за його попередньою оцінкою "українці не були готові (до вторгнення. – Ред.) як слід. Тому я ставив під сумнів їхнє бажання боротися. З мого боку, це була помилкова оцінка, тому що вони борються хоробро і гідно та приймають правильні рішення".

Водночас джерела AP зазначають, що перед війною "було достатньо доказів рішучості України". Анексія Криму Росією у 2014 році та восьмирічна війна на Донбасі зробили жорсткішим ставлення українського суспільства до Москви, а ЗСУ пройшли через роки навчання, отримували постачання зброї зі США за всіх адміністрацій.

Помилкові оцінки розвідок, у яких не враховувалися "воля до боротьби" та "здатність до боротьби", призвели до того, що від уряду Афганістану Захід очікував ефективного опору талібам, а від України – швидкої здачі агресору, але в обох випадках події розвивалися за протилежними сценаріями, пише AP.

Оценка материала:

5.00 / 2
Розвідка США визнала свою недооцінку рішучості України 5.00 5 2
Політика / Україна
04.06.2022 804
Еще материалы раздела «Україна»