НОВОСТИ ДНЯ: Велике виселення УПЦ МП з Лаври: частина ченців несподівано перейшла до ПЦУ  Архімандрит Києво-Печерської лаври УПЦ МП першим перейшов до ПЦУ: чому це важливо  Знаходити воду на Місяці буде простіше: NASA зробило карту  Путіна викрили у брехні про нові танки для армії Росії: подробиці  Коли саме військкоми можуть вимагати показати документи: спочатку паспорт, потім — повістка  Коли Страсна п'ятниця 2023 року: що можна і заборонено робити цього дня  На Україну насувається небезпечна погода: карта та прогнози синоптиків на 29 березнявсе новости дня
Політика
Світ
08.06.2022 570

В Госдуме РФ хочуть скасувати незалежність Литви

В російській Госдуме зареєстрували законопроект про «скасування визнання незалежності Литви» від 6 вересня 1991 року.

Автор законопроекту вважає, що постанова Держради СРСР була незаконною, оскільки «порушувала Конституцію СРСР», повідомляє ZN.ua.

Зареєстрував законопроект депутат від путінської «Единой России» Євгеній Федоров, який пропонує скасувати постанову Держради СРСР «Про визнання незалежності Литовської Республіки». Російський законодавець стверджує, що згідно із змінами до Конституції РФ, які заявляють про правонаступність Росії після СРСР, перша може скасовувати правочинні акти уже неіснуючої держави.

При цьому постанову Держради СРСР він вважає незаконною, оскільки в Литві не проводився референдум про вихід зі складу СРСР, а також не було встановлено перехідного періоду для розгляду всіх спірних питань.

Нагадаємо, Литва була першою союзною республікою, яка проголосила незалежність, прийнявши Акт про відновлення незалежності 11 березня 1990 року.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Госдуме РФ хочуть скасувати незалежність Литви 5.00 5 1
Політика / Світ
08.06.2022 570
Еще материалы раздела «Світ»