НОВИНИ ДНЯ: Інавгурація Трампа: Коли і як вона відбудеться  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
Бізнес
Економіка
10.06.2022 4936

Росія заробляє на експорті нафти й газу більше, ніж до війни з Україною: в Держдепі пояснили причину

Старший радник з енергетичних питань Держдепу США Амос Хохштайн підтвердив, що на сьогодні Росія заробляє на експорті енергоресурсів більше, ніж до початку повномасштабної війни проти України.

2a8a0306fd9f03982e32ccf152d4466a_10.06.22

Усе тому, що зростання цін на енергоносії на світовому ринку компенсує РФ санкції Заходу.

Про це пише Reuters. Пише ТСН. 

"Я не можу цього заперечувати", – відповів радник з енергетичних питань на запитання підкомітету Сенату по Європі і співпраці в галузі регіональної безпеки.

В підкомітеті саме запитували про те, чи заробляє Росія зараз більше на продажу сирої нафти і газу, ніж до початку війни.

Видання нагадало, що США і ЄС домовилися про заборону імпорту російської нафти. Ці кроки негативно вплинули на її продаж, проте призвели до зростання світових цін.

Хохштайн також повідомив, що зростання попиту на нафту після пандемії COVID-19 виявилось набагато вищим, ніж передбачалося.

Окрім того, на руку Росії зіграло те, що вона наростила продажі нафти до Індії та Китаю.

Радник з енергетичних питань Держдепу США високо оцінив санкції ЄС на страхування танкерів з російською нафтою.

"Ми хотіли б подивитися, як ми можемо використати ці санкції, щоб вплинути на ширший ринок за межами США і Європи, щоб... ніхто не наживався", – сказав він.

Нагадаємо, Євросоюз 3 червня затвердив шостий пакет санкцій проти Росії, яким заборонив закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з РФ до своїх країн-членів. Зауважимо, що ці обмеження не стосуються продуктів, по постачаються трубопроводом, чого вимагала Угорщина.

Оценка материала:

5.00 / 4
Росія заробляє на експорті нафти й газу більше, ніж до війни з Україною: в Держдепі пояснили причину 5.00 5 4
Бізнес / Економіка
10.06.2022 4936
Еще материалы раздела «Економіка»