НОВОСТИ ДНЯ: Короткочасні дощі та грози прогнозують по всій Україні  Зеленський звільнив очільників СБУ в трьох областях та столиці: хто втратив посаду  В Україні воює шість основних російських угруповань, - ISW  На території Донеччини загинув російський чиновник, який приїхав допомагати окупантам   Дощі та спека: прогноз погоди в Україні на тиждень, 15-21 серпня  Охоплені панікою: як чиновники диктатора Путіна таємно намагаються покласти край війні  Кличко попередив про "важку" зиму в Києві: що треба підготувати вдомавсе новости дня
Політика
Росія
22.06.2022 650

Військовий експерт пояснив, чому в Росії забили на сполох через литовські санкції

Військовий експерт Олег Жданов розповів, чому росіяни так переймаються литовськими обмеженнями.

За його словами, усі російські великі десантні кораблі, якими РФ могла б перевозити товари, сьогодні перебувають у Чорному морі. Тому у Москви виникли серйозні проблеми.

Про це експерт сказав у інтерв’ю ТСН.ua.

"Справа в тому, що там під санкційний список потрапила більшість товарів і грузів, які переміщалися територією Литви. Якби росіяни були розумними, вони б утерли носа Європейському Союзу і сказали б: "Які проблеми? У нас є паромна переправа з Калінінградом і ми будемо возити паромами", - каже Жданов.

За його словами, сьогодні тією територією курсують два пароми. Однак їх замало для таких цілей. Крім того, виявилося, що ці пароми - фінські.

"Для того, щоб там додати паромів, їх треба купити у фінів. А Фінляндія сьогодні навряд чи їх продасть. Тому виникає дуже велика проблема", - каже експерт.

Росіяни могли б замінити пароми великими десантними кораблями. Однак всі великі десантні кораблі балтійського флоту сьогодні перебувають в Чорному морі.

"Частина з них перебуває в ремонті, а ще один лежить підтоплений десь у Бердянську. Можна було б скористатися великими десантними кораблями північного флоту і перегнати їх в Балтику, але ж вони теж перебувають у Чорному морі. Тому для Росії це величезна проблема: як сьогодні забезпечувати Калінінград тими товарами, які потрапили в санкційний список?" - каже експерт.

Нагадаємо, від 18 червня Литва заборонила транзитне перевезення товарів і технологій, щодо яких запроваджені санкції, між Росією та Калінінградською областю, що розташована між Литвою та Польщею. Санкційні товари та вантажі транспортуються з однієї частини Росії до іншої, але через територію ЄС їхнє перевезення заборонено. За словами губернатора Калінінградської області Антона Аліханова, заборона стосується 40-50% продукції, яку перевозять із Росії через Литву – це, зокрема, будівельні матеріали, цемент і метал.

Оценка материала:

5.00 / 1
Військовий експерт пояснив, чому в Росії забили на сполох через литовські санкції 5.00 5 1
Політика / Росія
22.06.2022 650
Еще материалы раздела «Росія»