НОВОСТИ ДНЯ: Росія полює в Україні на західну зброю, але не може влучити – Reuters  Епіфаній просить Кабмін передати ПЦУ один із храмів Києво-Печерської Лаври  Кремль планує підрив житлових будинків у Мозирі, щоб втягнути Білорусь у війну проти України – розвідка  Навчальний рік у закладах освіти збираються почати очно, але є умови – ОП  Вчені розкрили ще одну загадку Стоунхенджа  Знову нестерпна спека: коли і де в Україні температура сягне 38°  Крах для Лукашенка, повстання та бунт: Самусь розповів, що чекає на Білорусь у разі вторгнення до Українивсе новости дня
Політика
Україна
23.06.2022 2601

"Це проблема": Арестович попередив, якщо війна в Україні затягнеться, більшість людей не повернеться з-за кордону

Багато українців можуть не повернутися з-за кордону, куди виїхали через напад РФ 24 лютого, якщо війна Росії проти України триватиме довго.

9255658156e485e47e1157b9bb6b48b5_23.06.22

Більшості українців з окупованих територій нині взагалі нікуди повертатися, оскільки російські загарбники зруйнували оселі людей.

Про це заявив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону. Пише ТСН. 

"Як людина, яка не виїжджала, можу сказати: звісно, повертайтеся додому. Але тут треба розуміти, що є дуже специфічні ситуації. Тому що більшості українців з окупованих територій нікуди повертатися", - висловився він.

Водночас, Арестович каже, що українці дуже швидко адаптуються. І якщо війна ще довго триватиме, рік, то за його словами, значна частина людей уже не повернеться.

"Або повертатиметься з великими труднощами. А з огляду на те, що ми втратили половину економіки, ми втратили частину населення, яке не повернулося, – кілька мільйонів, – це тотальна зміна соціально-політичної та економічної ситуації в Україні", - сказав він.

За словами Арестовича, щоб сприяти поверненню українських громадян, влада вживатиме заходи.

"Тому що – ніде правди діти – дуже багато хто каже: "Ще пів року – і я не повертатимуся". Уже все, уже інтегрувався на Захід. Наші ж дуже креативні. Вони одразу йдуть на мовні курси, одразу влаштовуються на роботу. Що дуже вражає, до речі, європейців. Тому що є інші нації з інших місць земної кулі (не називатимемо), які там сидять на допомозі роками, сім'ями, десятиліттями, а наші – ні. Наші вже інтегруються, бізнеси відкривають, працюють, там дітки десь, там... Усе, усе, усе тощо. Мало не від допомоги відмовляються... І це проблема. Тому що це гарний приплив для європейців і добрячий відтік від нас", – сказав він.

Оценка материала:

5.00 / 4
"Це проблема": Арестович попередив, якщо війна в Україні затягнеться, більшість людей не повернеться з-за кордону 5.00 5 4
Політика / Україна
23.06.2022 2601
Еще материалы раздела «Україна»