НОВОСТИ ДНЯ: У Росії розбирають літаки на запчастини: експерт назвав це "вироком авіації"  Економіка Росії відкотилась на 4 роки назад через війну – Bloomberg  Росія втрачає щодня близько 500 своїх військових на фронті - The NYT  Чому Путін проковтнув вибухи у Криму: пояснення Піонтковського  Кремль міг погодити знищення 64-ї мотострілецької бригади, щоб приховати звірства в Бучі – ISW  Названа трійка найпопулярніших нових легкових авто, яким віддавали перевагу українці в першому півріччі 2022 року  Повертаються через 80 років. США направили в Європу десантну дивізію для підсилення НАТОвсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
24.06.2022 417

Дослідники встановили походження вірусу мавпячої віспи

Генетичний аналіз вірусу мавпячої віспи, здійснений дослідниками з різних країн, показує що інфекція циркулює серед людей з 2018 року.

Про це пише The New York Times.

За словами біолога з Центру досліджень раку в Сіетлі Тревора Бедфорда, наявна на сьогодні інформація вказує на те, що в якийсь момент за останні кілька років, орієнтовно з 2018-го, вірус став поширюватися серед людей.

Очевидно, він перейшов на людей від гризунів - африканської мотузкової білки, смугастих мишей та сонь, гамбійських сумчастих щурів, іржавоносих щурів та їжаток.

Станом на середу в США виявлено 156 випадків захворювання у 23 штатах і столиці. У світі загальна кількість підтверджених випадків перевищила 3400, і ще 3500 – чекають підтвердження, що утричі більше, ніж два тижні тому.

В Африці у восьми країнах станом на 10 червня було зареєстровано понад 1500 випадків захворювання і 72 смерті, більшість – у Демократичній Республіці Конго.

Мавпяча віспа – це великий дволанцюговий ДНК-вірус, приблизно в сім разів більший від коронавірусу. З 2018 року він пройшов несподівано велику кількість мутацій – майже 50.

З 48 мутацій, виявлених у Великобританії, 21 може впливати на поширення хвороби, тяжкість її перебігу і здатність реагувати на медпрепарат під назвою тековіримат, що використовується для лікування.

Деякі експерти протягом багатьох років застерігали, що знищення віспи в 1980 році зробило світ вразливим до цілої родини поксвірусів і підвищило ймовірність перетворення мавпячої віспи на активний людський патоген.

Досвід Великобританії показує, наскільки складним може бути відстеження контактів вірусу, який передається, зокрема, статевим шляхом, особливо у випадках, коли в інфікованих було кілька анонімних партнерів.

Зазначається, що чимало випадків захворювання в Африці пов'язані з контактом людей із дикими тваринами або використанням продуктів тваринного походження в медичних або культурних цілях.

Оценка материала:

5.00 / 1
Дослідники встановили походження вірусу мавпячої віспи 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
24.06.2022 417
Еще материалы раздела «Суспільство»