НОВОСТИ ДНЯ: Путін робить все, щоб перевершити у фашизмі Муссоліні - The Washington Post   Земля віддаляється від Сонця: чи варто хвилюватися жителям планети  Заводи Росії зупиняються: авто за смерть сина вже не купити, а за щоденник треба заплатити майже на 300% більше  "ЗСУ готові гідно дати відсіч окупантам": військовий експерт розповів про тактику на Херсонщині  Рада може запровадити податок на купівлю валюти: в НБУ оцінили, як це вплине на інфляцію  "Щоб піти ва-банк": експерт пояснив, чому окупанти концентрують зусилля на Миколаївщині  В Україні знімуть майже все обмеження на фондовому ринку, введені з початку війнивсе новости дня
Політика
Україна
04.07.2022 299

Вступ Швеції і Фінляндії в НАТО обнулив аргументи, чому туди не можна брати Україну - Кулеба

Нещодавно розпочатий процес прийому в НАТО Швеції і Фінляндії повністю обнулив наратив, що Україну не можна брати до Альянсу через спільний кордон з Росією і можливість ескалації.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю LB.ua.

«По-перше, я радію за шведів і фінів, а по-друге, весь наратив, все, що нам розказували окремі партнери про те, чому не можна брати Україну в НАТО, був просто обнулений членством Швеції і Фінляндії. Нам же казали: «Ми ж не можемо йти вперед на кордон, у нас буде спільний кордон з Росією. Ви чого, це ж Росія, еге-гей, ескалація». Будь ласка, в них скільки тепер? - дві тисячі кілометрів спільного кордону, і НАТО стоятиме біля воріт Петербурга. Тобто оці всі аргументи про те, чому не можна брати Україну в Альянс, обнулилися. Це те, про що ми постійно говорили, що все це вони вигадали просто для того, щоб виправдовувати своє небажання нас інтегрувати», - сказав Кулеба.

Він зауважив, що НАТО після 24 лютого треба зняти всі ці рожеві окуляри і перейти до дуже практичних речей, які засновуються на вірі в здатність людей і держав змінюватися.

«От ми побачили конкретний приклад Європейського Союзу? Побачили. Ну правильно, чому вони змогли, а НАТО не змогло? У мене є своя версія, але історія розсудить, чому так сталося. Зрештою, повній інтеграції України в Захід немає більше альтернативи. А Захід – це, зокрема, і Північно-Атлантичний Альянс. Тепер це питання до них. Ви нам розказували одне, тепер Швеція і Фінляндія вступили. Цікаво послухати, як ви тепер будете обґрунтовувати, чому Україну не можна брати», - зазначив глава української дипломатії.

Оценка материала:

5.00 / 1
Вступ Швеції і Фінляндії в НАТО обнулив аргументи, чому туди не можна брати Україну - Кулеба 5.00 5 1
Політика / Україна
04.07.2022 299
Еще материалы раздела «Україна»