НОВОСТИ ДНЯ: Населення Росії вже почали поступово готувати до поразки в Україні - військовий експерт  Україна стоїть принаймні за трьома вибухами у Криму, - CNN  Чому в Україні не розвивається ринок електромобілів та як може відбутися масовий перехід на "зелені" авто: експерти дали відповідь  Експерт порівняв новітню зброю Путіна з російською "Ладою"  Як українці ставляться до військових ЗСУ та ветеранів: дані опитування  У Міносвіти розповіли, як виші будуть навчатися від вересня  Чоловіків не випустять: у Раді не бачать поки причин для відкриття кордоніввсе новости дня
Бізнес
Економіка
07.07.2022 287

Скільки Україна розраховує зібрати зерна в цьому році: відповідь Мінагрополітики

Україна розраховує зібрати щонайменше 50 млн тонн зерна у 2022 році. Минулого року аграгії зібрали 85 млн тонн.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

Враховуючи обставини та складнощі посівної та матеріально-технічної бази у воєнний час, очікується, що врожай буде не таким вже й поганим - вищим за середній за останні 5 років.

"Не менше 50 тонн зерна, а може, й більше. Це залежить від урожаю кукурудзи, результати якого ми побачимо у жовтні", - сказав Висоцький.

Він також зазначив, що Україні доведеться експортувати частину цього зерна.

"У нас внутрішнє споживання менше 20 млн тонн, тобто не менше 30 млн тонн врожаю доведеться експортувати", - сказав він.

Висоцький додав, що у березні було експортовано 350 тис. тонн сільськогосподарської продукції, у квітні - 1 млн тонн, у червні - 2,1 млн тонн.

Він також сказав, що врожай пшениці буде продовольчої якості, тобто його можна буде використовувати для виготовлення борошна і хліба, а не для годування худоби.

Нагадаємо, США закликали країни G20 тиснути на Росію, щоб вона розблокувала морські шляхи для експорту українського зерна.

Окрім того, Рада безпеки ООН проведе в липні засідання, на якому можуть затвердити угоду щодо "зернового коридору".

Оценка материала:

5.00 / 1
Скільки Україна розраховує зібрати зерна в цьому році: відповідь Мінагрополітики 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
07.07.2022 287
Еще материалы раздела «Економіка»