НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
Політика
Світ
09.07.2022 1552

У Білорусі, слідом за Росією, до кінця тижня може статися дефолт

У Білорусі може настати формальний дефолт вже 13 липня через бажання Мінська платити за облігаціями в білоруських рублях.

Міжнародне агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг Білорусі в іноземній валюті з CCC до C. Це сталося після оголошення Міністерством фінансів Білорусі 29 червня про те, що платежі за єврооблігаціями в доларах США замість цього будуть переводитися в білоруських рублях на рахунок в Беларусбанке. Пише ТСН. 

Про це йдеться на сайті Fitch.

Перший платіж в місцевій валюті для виплати відсотків за єврооблігаціями 2027 року в доларах США був проведений в рамках цього процесу 29 червня, в день оголошення. Це суперечить документації по облігаціях, яка не допускає розрахунків в альтернативних валютах.

Якщо платежі за єврооблігаціями 2027 року відповідно до початкових умов не будуть проведені до кінця пільгового періоду, 13 липня, Fitch вважатиме це дефолтом і знизить рейтинг до RD (обмежений дефолт) і випуск боргу на D. Рейтинг буде підвищений з RD "тільки після того, як Білорусь нормалізує свої відносини зі своїми міжнародними кредиторами".

Нагадаємо, у Росії стався дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті вперше від минулого століття, що стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам. Сама Росія відмовляється визнати дефолт і заявляє, що у неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки.

Оценка материала:

5.00 / 3
У Білорусі, слідом за Росією, до кінця тижня може статися дефолт 5.00 5 3
Політика / Світ
09.07.2022 1552
Еще материалы раздела «Світ»