НОВОСТИ ДНЯ: Чи буде взимку контрнаступ: полковник ЗСУ в запасі Світан розповів, чого очікувати  Грудень в Україні почнеться з 12-градусних морозів   Жданов розповів, чому Україна не висуває Білорусі ультиматум через участь у війні  Прорахунки були фатальними. У США перевіряють невірні прогнози по війні в Україні, - ЗМІ  Мобілізований росіянин у середньому живе одну атаку – експерт  Народний синоптик розповів, чи довго в Україні протримаються морози та коли знову потепліє  "Вимагаємо виведення військ з території України та повернення всіх солдатів додому": у РФ почали бунтувати матері російських вояківвсе новости дня
Політика
Україна
16.07.2022 3296

В Україні відсьогодні запрацювали нові норми мовного закону

16 липня набувають чинності нові норми мовного закону, що збільшить присутність української мови в публічному просторі та зміцнить її статус як державної.

Про це повідомляє Офіс уповноваженого із захисту державної мови у Фейсбуці.

"Розпочинається новий важливий етап втілення норм мовного закону, який збільшить присутність української в публічному просторі та зміцнить її статус як державної. Відсьогодні набирають чинності частина друга та шоста статті 27 мовного закону, які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп'ютерних програм, встановлених на товарах", - ідеться у повідомленні.

Крім того, віднині мовний омбудсмен зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть мовний закон. Розмір штрафу становитиме від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив, що в умовах війни недотримання мовного законодавства - "це гра на руку ворогові".

"Створення кращих умов для опанування мови та її розвитку, контроль за застосуванням у відповідних сферах, захист прав громадян на отримання інформації та послуг державною - наш пріоритет. Утверджуючи українську мову, ми захищаємо нашу Незалежність. Спілкуючись рідною, наближаємо українську перемогу", - заявив він.

В Офісі мовного омбудсмена також наголосили на досягненні "колосальних результатів" за роки дії мовного закону.

"Українську чути скрізь: в супермаркеті, кінотеатрі, університеті, музеї, спортзалі, поліклініці, громадському транспорті. А з початком повномасштабної війни росії проти України українська стала справжнім ідентифікатором “свій-чужий”. Мова єднає українців і робить з нас сильну, по-справжньому європейську націю. Сьогодні весь цивілізований світ сприймає українську як мову сміливих, волелюбних та нескорених", - зазначається у дописі.

Оценка материала:

5.00 / 4
В Україні відсьогодні запрацювали нові норми мовного закону 5.00 5 4
Політика / Україна
16.07.2022 3296
Еще материалы раздела «Україна»