Життя та Стиль
Суспільство
Європу накрила аномальна спека
На Західну Європу обрушилася спека, синоптики прогнозують, що стовпчики термометрів можуть піднятися ще вище.
Як повідомляє ВВС, поточну ситуацію метеорологи вже назвали «температурним апокаліпсисом». Розпечені потоки повітря рухаються на північ континенту.
Вівторок, 19 липня, став найспекотнішим днем в історії Великої Британії. Ще до полудня у графстві Суррей температура досягла 39,1 градуса Цельсія, побивши попередній рекорд у 38,7 градуса, встановлений у Кембриджі у 2019 році. Пізніше у Хітроу зафіксували температуру 40,2 градуса Цельсія.
Синоптики попереджають, що температура може піднятися до 42 градусів за Цельсієм. У Лутоні, одному з лондонських аеропортів, практично розплавилася частина злітно-посадкової смуги. Від високої температури постраждали частини залізничних колій на півдні країни.
У Франції палахкотять лісові пожежі, з південно-західної частини країни евакуйовано понад 30 тисяч людей. З зоопарку в районі Нанта евакуювали близько тисячі тварин.
На півночі Іспанії температура досягла 43 градусів за Цельсієм. У країні порушено залізничне сполучення, місцями пожежі підібралися до залізничних колій. За даними головного пожежного управління Іспанії, зараз у країні безконтрольно горять 20 вогнищ.
У Португалії також було зафіксовано рекордну для липня температуру 47 градусів Цельсія. У країні оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. У вівторок португальська літня пара загинула, намагаючись евакуюватися з регіону, охопленого лісовими пожежами. Влада країни побоюється повторення 2017 року, коли внаслідок пожеж загинули 66 людей.
Загалом у Португалії та Іспанії від спеки загинуло понад 1000 людей. Десятки тисяч людей по всій Європі змушені залишити свої будинки.
У другій половині тижня температурні рекорди очікуються у Німеччині, Бельгії та Нідерландах. Синоптики відзначають, що високі температури не були б настільки руйнівними, якби не вітер та повна відсутність опадів.
Аномальну спеку пов'язують зі змінами клімату. Періоди високих температур приходять до Європи частіше та тривають довше.