НОВОСТИ ДНЯ: В Україну йде велике потепління: температура буде майже літня  Просто поєднайте картоплю і фарш: ніжні зрази, які не розвалюються  Залужний підтвердив, що Зеленський з початку президентства довірив військові рішення генералам  Люті морози чи потепління: якою буде зима в Україні  Корабель NASA спробує збити супутник астероїда. Де і коли дивитися  Санду пригрозила позбавленням громадянства тих, хто погодиться воювати на боці Росії  Мобілізація в Росії: експерт пояснив, чого очікувати від секретного розпорядження Путінавсе новости дня
Політика
Європа
21.07.2022 2144

Українцям знову відмовляють у повторному в'їзді до Польщі: у МВС країни пояснили, як діяти у разі проблем на кордоні

Українцям, які в'їхали до Польщі після 24 лютого і підпадають під дію спецустави, котрою передбачена можливість виїзду до 30 днів протягом 18 місяців і повернення, прикордонники почали відмовляти у повторному перетині кордону.

Прикордонна служба Польщі в деяких випадках відмовляє у повторному в'їзді до Польщі громадянам України, чиє право на повернення гарантовано спецуставою. Пише ТСН. 

Про це повідомляє Stowarzyszenie Interwencji Prawnej (SIP).

Як пояснює SIP, закон, ухвалений у березні, передбачає, що особи, які в'їхали до Польщі від 24 лютого 2022 року та отримали тимчасовий захист, а потім залишили Польщу на термін до 30 днів, можуть вільно повернутися до Польщі без втрати гарантованих законом прав ( наприклад, 500+ на дитину). Такої самої позиції дотримується й Міністерство внутрішніх справ.

Проте останнім часом почастішали випадки, коли прикордонна служба відмовляє у в'їзді до Польщі багатьом українцям, які поверталися на якийсь час на Батьківщину і намагалися повернутися до сусідньої країни.

Вони трактують інакше закон і ухвалюють рішення на підставі положень Шенгенського кодексу про кордони, згідно з яким після закінчення 90-денного терміну перебування у Польщі слід чекати за межами Шенгену 90 днів для повторного в'їзду.

Міністерство внутрішніх справ та адміністрації пояснює, що положення спеціального закону мають пріоритет над іншими документами, які регулюють перебування українців у Польщі.

"Українці, які прибули до Польщі після 24 лютого, мають право на легальне перебування в країні протягом 18 місяців і можуть залишити країну на термін менше місяця і повернутися назад", - пояснили в міністерстві.

На інцидент відреагувала депутатка від партії Polska 2050 Ганна Ґілл-Пятек. На своїй сторінці у Facebook політикиня закликала всіх, хто зіткнеться з труднощами проходження кордону, посилатися на коментар міністерства внутрішніх справ або безпосередньо зв'язуватися з його офісом.

Слід зауважити, що минулого місяця на польському кордону виникла така ж проблема, проте після суспільного розголосу ситуацію врегулювали.

Нагадаємо, українців у Польщі заохочуватимуть переїжджати до менших міст і сіл.

Оценка материала:

5.00 / 2
Українцям знову відмовляють у повторному в'їзді до Польщі: у МВС країни пояснили, як діяти у разі проблем на кордоні 5.00 5 2
Політика / Європа
21.07.2022 2144
Еще материалы раздела «Європа»