НОВОСТИ ДНЯ: Вчені знайшли унікальну грамоту 14 століття короля Русі-України: всі подробиці  “Лукашенко не дасть жодного автомата”: експерт оцінив перспективи мобілізованих в РФ на території Білорусі  Які документи потрібні, щоб отримати "бронь" від мобілізації  Як уникнути мобілізації в Криму: українцям дали поради  Кремль хоче мобілізувати понад 1 млн росіян. У пріоритеті селяни, - "Медуза"  Синоптик прогнозує заморозки в Україні на вихідних  Зеленський озвучив щоденні втрати ЗСУ на фронтівсе новости дня
Життя та Стиль
Столиця
27.07.2022 563

Під час будівництва станції метро "Контрактова площа" під землею знайшли вулицю часів Київської Русі

У 1972 році на Контрактовій площі вели активні роботи з будівництва однойменної станції метро. Одного дня фахівці на глибині виявили залишки вулиці та будинків часів Київської Русі.

Унікальні фото були опубліковані на сторінці спільноти "Київ крізь роки" в соціальній мережі Facebook. На знімках можна побачити, як виглядала ця локація 50 років тому. Пише OBOZREVATEL.

"Поділ. Археологічні розкопки, при будівництві станції метро на Контрактовій площі". 1972", – йдеться в повідомленні.

На опублікованих знімках можна побачити роботу археологів у котловані, де мали побудувати станцію метро. Крім того, чітко видно частини однієї з садиб та вулиці.

Контрактова площа – одна з найстаріших у Києві, виникла ще за Київської Русі. У 1123 р–1136 роках тут була зведена церква Богородиці Пирогощі. Після руйнування Верхнього міста монголо-татарами центр Києва перемістився на Поділ і Контрактова площа стала центральною.

Нагадаємо, у другій половині 1930-х років вулиця Хрещатик у Києві була значно вже ніж у наші дні. Невідомий фотограф зберіг для історії види центру столиці до того, як його зруйнували комуністи восени 1941 року.

Як повідомляв OBOZREVATEL, перший автомобіль на вулицях Києва з'явився далекого 1896 року. Ним виявився Daimler Phoenix, розроблений німецькими інженерами Готлібом Даймлером та Вільгельмом Майбахом. Щоб побачити унікальне зображення машини, зроблене в 1889 році, перейдіть за посиланням.

Оценка материала:

5.00 / 2
Під час будівництва станції метро "Контрактова площа" під землею знайшли вулицю часів Київської Русі 5.00 5 2
Життя та Стиль / Столиця
27.07.2022 563
Еще материалы раздела «Столиця»