НОВОСТИ ДНЯ: В оточенні Путіна знайшовся той сміливець, який врізав йому "правду-матку": інформацію підтверджує розвідка США  Чумацький Шлях може бути «тоншим», ніж думали раніше – дослідники  В Україні заборонили вмикати музику у громадському транспорті: що загрожує порушникам  Останні доступні резерви Росії: через обвал юаня країна втратила $10 млрд  Розколота крижана кора: зонд NASA показав поверхню супутника Юпітера  Путін лише за 2 тижні припустився одразу 5 смертоносних помилок – Піонтковський  До Києва прийшло "бабине літо". Кліматологи розповіли, як довго воно триватимевсе новости дня
Бізнес
Економіка
01.08.2022 287

Україні зросли ціни на 80% споживчого набору

Через руйнування логістичних ланцюгів і виробничих потужностей, а також високих світових цін на енергоносії інфляція в Україні сягнула 21,5% у червні. Фіксація тарифів на газ і тепло, а також певне налагодження поставок продукції лише частково стримували зростання цін.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на підсумки засідання Комітету з монетарної політики Національного банку України (КМП) 20 липня, під час якого було ухвалено рішення зберігти облікову на рівні 25%.

"У результаті інфляційний тиск охопив вже більше 80% споживчого набору, а очікування економічних агентів дедалі погіршувалися (коливаються в діапазоні від 13% у домогосподарств та до 23,6% у кредитних менеджерів банків)", - йдеться в повідомленні.

Згідно з базовим сценарієм оновленого макроекономічного прогнозу НБУ, інфляційний тиск зберігатиметься й надалі. Попри злам інфляційної тенденції у першій половині 2023 року, зниження інфляції буде поступовим і вона ще доволі тривалий час перевищуватиме ціль НБУ у 5%. Так, наприкінці 2023 року інфляція знизиться приблизно до 20%, у 2024 році - до однознакового рівня (менше 10%).

Оценка материала:

5.00 / 2
Україні зросли ціни на 80% споживчого набору 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
01.08.2022 287
Еще материалы раздела «Економіка»