НОВОСТИ ДНЯ: Вчені знайшли унікальну грамоту 14 століття короля Русі-України: всі подробиці  “Лукашенко не дасть жодного автомата”: експерт оцінив перспективи мобілізованих в РФ на території Білорусі  Які документи потрібні, щоб отримати "бронь" від мобілізації  Як уникнути мобілізації в Криму: українцям дали поради  Кремль хоче мобілізувати понад 1 млн росіян. У пріоритеті селяни, - "Медуза"  Синоптик прогнозує заморозки в Україні на вихідних  Зеленський озвучив щоденні втрати ЗСУ на фронтівсе новости дня
Бізнес
Економіка
08.08.2022 337

У НБУ звинуватили обмінники у розхитуванні валютного курсу

У Національному банку України стверджують, що обмінники "штучно розхитували" ситуацію на валютному ринку в Україні, завищуючи вартість долара без жодних економічно обґрунтованих причин.

Про це заявила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю Главкому.

"Коли банки збільшили пропозицію готівкової валюти, небанківські фінустанови наввипередки почали підвищувати курс, незважаючи на порівняну стабілізацію попиту та пропозиції. Це точно неринкова поведінка, а скоріше штучне розхитування ситуації. Хочеться, щоб усі розуміли, що війна – це не час для спекуляцій, тим більше, коли це шкодить звичайним громадянам", – зазначила Рожкова.

Крім того, стверджує Рожкова, Нацбанк провів перевірки, які показали, що в низці випадків курси, що відображаються на вивісках, не збігаються з курсами, за якими реально відбуваються операції з обміну готівкової валюти.

"А це вже точно не про прозорість та чесне інформування споживачів", – додала вона.

Наскільки часто Нацбанк виявляв подібні випадки та чи можна вважати такі порушення типовими для небанківських установ, Рожкова не уточнила.

Оценка материала:

5.00 / 2
У НБУ звинуватили обмінники у розхитуванні валютного курсу 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
08.08.2022 337
Еще материалы раздела «Економіка»