НОВОСТИ ДНЯ: У Тихому океані утворився острів, який швидко збільшується: NASA показало фотографію  "Чи то президент — ідіот, чи старець — несправжній": зустріч Путіна з шаманом на Валдаї не увінчалася успіхом  Прогноз інфляції на 30%: насамперед зросте ціна на продукти  "Зараз не 1812, 1914 або 1941 рік": в ISW назвали "промахи" Путіна щодо "спецоперації" і мобілізації  Мобілізованих росіян кинуть на війну майже без підготовки - британська розвідка  Битва за Лиман: військовий експерт пояснив, чому вона важлива для ЗСУ  Якщо США передадуть Україні танки, це зроблять і країни ЄС – Зеленськийвсе новости дня
Бізнес
Економіка
16.08.2022 268

Боргів перед військовими нема, але грошей у бюджеті не вистачає, - Мінфін

Уряд повністю розраховувався по зарплатах військовим станом на 1 серпня. Під час війни грошове забезпечення ЗСУ - основна стаття держбюджету.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

За словами міністра, Україна вимушена самостійно фінансувати потреби армії, оскільки західні партнери не дають гроші на військові цілі. Можливо, через те, що політики країн "не хочуть створювати передумови для продовження війни".

"Незважаючи на те, що ми тут потерпіла сторона, є агресор, але на війну кошти, як правило, не дають. І вважається нормальним, що власну армію має фінансувати власна економіка, власна країна", - сказав Марченко.

За його словами, щомісяця уряду не вистачає близько 5 млрд доларів або десь 150-160 млрд гривень для видатків бюджету. Цю різницю Мінфін намагається перекрити за рахунок як зовнішніх позик, так і випуску облігацій на українському ринку.

"Тому так важлива роль Національного банку на даному етапі, незважаючи на ризики емісії гривні. Викуп Національним банком облігацій уряду є тимчасовим явищем в умовах війни", - пояснив міністр.

Крім того, за його словами, уряд розраховує на макрофінансову допомогу від ЄС та нову програму з МВФ.

Нагадаємо, фінансування держбюджету України з початку війни склало 805,3 млрд гривень або 26,95 млрд доларів. Найбільше для фінансування бюджету "надрукував" НБУ - 255 млрд гривень (8,51 млрд доларів). Зовнішні надходження (13,87 млрд доларів) склали трохи більше половини (51%) від загального фінансування.

Оценка материала:

5.00 / 1
Боргів перед військовими нема, але грошей у бюджеті не вистачає, - Мінфін 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
16.08.2022 268
Еще материалы раздела «Економіка»