НОВОСТИ ДНЯ: “Це не “гейм-чейнджер”, але”: експерт розповів, як танки Abrams змінять ситуацію на полі бою  Окупанти тікатимуть "брасом, кролем і по-собачому": Світан про звільнення Криму 2023 року  На заході очікується туман, повітря прогріється до +28: погода на 28 вересня  Зеленський схвалив обов'язкове звітування політичних партій  Яким буде курс долара в жовтні – прогноз експертів  Погода 28 вересня: в Україні буде сухо та тепло  Чому Путін наказав Шойгу зупинити контрнаступ ЗСУ до жовтня — експерт назвав справжню причинувсе новости дня
Політика
Україна
23.09.2022 370

Бюджет на 2023 рік має бути прийнятий в цілому до середини жовтня, – Корнієнко

Половина усіх видатків, що передбачені в проєкті кошторису на 2023 рік, будуть спрямовані на оборону.

Про це на брифінгу повідомив перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

"Позавчора ми запустили бюджетний процес, в якому половина усіх видатків – це оборона, сили оборони, наша армія, ЗСУ та інші безпекові розділи, Нацгвардія, розвідка та інше… Парламент працює, й основне наше завдання – це забезпечення законодавчого процесу, який пов’язаний зі вступом до ЄС. Це виконання семи наших пунктів, які запропонувала Єврокомісія для кандидатства… Робота йде", – заявив він.

Перший віцеспікер підтвердив, що народні депутати вже почали подавати свої пропозиції до першого читання проєкту Державного бюджету на 2023 рік.

"Кожна фракція їх сама озвучить… Думаю, що головне тут – не точні дати (прийняття закону в цілому – ред.). Ми не можемо їх видавати через питання безпеки. Головне тут – принцип. А принцип такий, що треба це зробити швидше, ніж зазвичай. Раніше ми на середину – кінець жовтня виходили на перше читання. На початок – середину листопада – на друге читання. З урахуванням підписання, це був початок грудня. Зараз ми не маємо таких можливостей по часу, бо треба вже надати більш-менш зрозумілий бюджет. І це вже буде після першого читання… Це важливо для наших дипломатичних перемовників, президента, керівника Офісу, для прем’єра, щоб вони далі могли проводити ці перемовини. Тому важливо мати готовий документ", – підкреслив він.

Корнієнко запевнив, що депутати "будуть працювати максимально оперативно задля того, щоб в середині жовтня в цілому був проголосований документ… Дійсно, процес залежить від правок. Поки що колеги озвучували джентльменську угоду та обіцяли не подавати багато правок, щоб профільний комітет разом із Мінфіном змогли швидко опрацювати бюджетні висновки до першого читання".

Також, за його словами, у проєкті бюджету на наступний рік вже передбачені кошти на відновлення деокупованих територій. Зокрема, мова йде про майже 27 млрд грн.

"Уряд заклав таку значну суму на такі гарячі проєкти по відновленню окупованих раніше територій", – додав він.

Оценка материала:

5.00 / 1
Бюджет на 2023 рік має бути прийнятий в цілому до середини жовтня, – Корнієнко 5.00 5 1
Політика / Україна
23.09.2022 370
Еще материалы раздела «Україна»