НОВОСТИ ДНЯ: У Росії бояться "сюрпризів" ЗСУ до Нового року: "Олів'є в горлянку не полізе"  "Росіяни не тікають з поля бою": Путін продемонстрував цілковиту необізнаність про своїх солдатів-дезертирів  На Україну насувається потепління, але з мокрим снігом, дощами та поривами вітру  У Німеччині заявили, що Україна має право захищатися і за межами своєї країни  Мобілізація жінок в Україні: як призивають і кому потрібно обов'язково стати на облік  5 напоїв світу, які варто спробувати і якими можна зігрітися на Новий рік  Hubble зробив фотографію наймолодшої галактики у всесвітівсе новости дня
Політика
Європа
24.09.2022 495

Санду закликала росію вивести свої війська із придністров’я

Молдова закликає росію вивести свій військовий контингент із придністров’я і ліквідувати склади боєприпасів, розташовані в селі Кобасна Рибницького району пмр.

630_360_1649072093-943_24.09.22

Про це заявила Президента Молдови Мая Санду під час виступу на дебатах високого рівня 77-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми закликаємо до повного й безумовно виведення російських військ і ліквідації боєприпасів та іншого спорядження, які становлять загрозу безпеці всього регіону», - заявила Санду з трибуни ООН.

За її словами, «незаконна присутність російських військових у придністров’ї порушує нейтральність Молдови й посилює ризики безпеці країни».

«Ми старанно працюємо над тим, щоб зберегти мир на обох берегах річки Дністер і зробити все можливе, щоб усі громадяни Молдови, у тому числі ті, хто проживає в сепаратистському регіоні, продовжували жити в мирі», - наголосила Санду.

Як повідомлялося, придністров’я розташоване уздовж лівого берега річки Дністер, заселене переважно українцями та молдованами і з 1992 року, внаслідок Придністровського конфлікту, контролюється самопроголошеною невизнаною придністровською молдавською республікою (пмр), хоча Молдова продовжує вважати ці території своїми.

З 1995 року на території пмр дислокується т.зв. оперативна група російських військ зс рф чисельністю понад 5 400 осіб, головними завданнями якої є виконання «миротворчих функцій» у пмр та забезпечення охорони стратегічного арсеналу колишньої червоної армії срср, одного знайбільших у регіоні.

Оценка материала:

5.00 / 1
Санду закликала росію вивести свої війська із придністров’я 5.00 5 1
Політика / Європа
24.09.2022 495
Еще материалы раздела «Європа»