НОВОСТИ ДНЯ: Дешевше, ніж в Європі. Ціни на автомобілі в Україні знижуються під час війни: деталі  В Україні запровадять випробувальний термін для контрактників: Рада зробила перший крок  Смачніше за салат "з крабових паличок": неймовірна закуска за 5 хвилин  Резніков пояснив, для чого Україні морські дрони  Вночі — до 9 морозу: синоптики розповіли про погоду в Україні на вихідні  Трильйон на оборону та повсякденні труднощі: які ризики для економіки України принесе 2023 рік  Як приготувати найпопулярніший китайський омлет: простий рецептвсе новости дня
Бізнес
Економіка
26.09.2022 215

Війна Росії в Україні коштуватиме світовій економіці $2,8 трильйона

Вторгнення Росії в Україну коштуватиме світовій економіці $2,8 трлн недоотриманої продукції до кінця 2023 року.

Про це йдеться у прогнозі Організації економічного співробітництва та розвитку.

"Світова економіка втратила імпульс внаслідок неспровокованої, невиправданої та незаконної агресивної війни Росії проти України. Зростання ВВП у багатьох країнах зупинилося, а економічні показники вказують на тривале уповільнення", – заявив генеральний секретар ОЕСР Матіас Корман.

Шок від інфляції та зростання цін на енергоносії, спричинений війною Росії проти України, змусив ОЕСР переглянути свої попередні прогнози економіки в усьому світі у бік зниження.

Прогнозується, що річне зростання ВВП сповільниться приблизно до 1/2% у США у 2023 році та до 1/4% у зоні євро з ризиком більш глибокого спаду в економіці деяких європейських країн у зимові місяці.

Зростання в Китаї також постраждало, і очікується, що у 2022 році воно знизиться до прогнозованих 3,2%. Крім пандемії 2020 року, це будуть найнижчі темпи зростання в Китаї з 1970-х років.

"Інфляційний тиск, який вже був присутній, коли світова економіка вийшла з пандемії, серйозно посилився війною. Це призвело до подальшого зростання цін на енергоносії та їстівні продукти, що тепер загрожує рівню життя людей у всьому світі", – сказав Корман.

ОЕСР прогнозує глобальне зростання на рівні скромних 3% цього року, яке сповільниться до 2,2% у 2023 році. Це набагато нижче за темпи економічного зростання, що прогнозуються до війни, і становить близько $2,8 трлн недоотриманого світового виробництва у 2023 році.

Оценка материала:

5.00 / 1
Війна Росії в Україні коштуватиме світовій економіці $2,8 трильйона 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
26.09.2022 215
Еще материалы раздела «Економіка»