НОВОСТИ ДНЯ: Приготуйте теплі речі: якою буде погода на Різдво  Навіщо Росія робить заяви про переговори з Україною: аналітики пояснили  Чи дійсно Києво-Печерська лавра перейшла до ПЦУ: в Мінкульті звернули увагу на цікаву деталь  В Україну йде потепління: синоптик назвала точні дати  УПЦ МП "поза законом": як і чому церкву можуть заборонити в Україні  Стало відомо, яких втрат на війні проти України зазнав Чорноморський флот РФ, - ЗМІ  "Заклали один з наріжних каменів у міцну основу помісної церкви" - Епіфаній про Києво-Печерську лаврувсе новости дня
Політика
Світ
28.09.2022 224

РФ має бути виключена із Радбезу ООН за підрив системи міжнародної ядерної безпеки – Центр оборонних реформ

Погрози РФ щодо застосування ядерної зброї проти України є порушенням Будапештського меморандуму, який є частиною Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, які тим самим руйнують систему міжнародної ядерної безпеки. На підставі того, що Будапештський меморандум передбачає надання допомоги Радбезом ООН, в тому числі на підставі погрози застосування ядерної зброї, РФ має бути виключена з Ради безпеки ООН, а в Україну спрямовані сили ООН для примусу РФ до миру.

Dan_28.09.22

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив керівник Центру оборонних реформ, координатор міжвідомчої платформи протидії гібридним загрозам, яка здійснює свою діяльність у рамках співпраці Україна-НАТО, Олександр  Данилюк.

«Росія своїми ядерними погрозами неядерній державі повністю знищила систему міжнародної ядерної безпеки, яку було окреслено Договором про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). Оскільки Будапештський меморандум є частиною Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, агресія проти України у 2014 році мала вважатися саме замахом на міжнародну ядерну безпеку», - заявив він.

«Але тоді вирішили «не ескалувати». Не хочуть ескалювати і зараз. Хоча Будапештський меморандум чітко вимагає від членів Ради безпеки ООН надання Україні допомоги у разі агресії чи погрози агресії із застосуванням ядерної зброї. Росія повинна бути виключена з Ради безпеки, а ООН мала б ухвалити рішення про проведення проти РФ операції примусу до миру», - зазначає керівник ЦОР.

«Застосування ядерної зброї щодо неядерної держави змусить неядерні країни створювати власну ядерну зброю. Технологічно нічого складного у цьому немає. У світі, де всі країни володітимуть ядерною зброєю, утримуватись від її застосування буде неможливо. Якщо дозволити Росії навіть погрожувати ядерною зброєю – це кінець ядерного табу», - підсумував Олександр Данилюк.

Раніше в парламенті Великобританії депутат, екс-міністр фінансів та кадрової політики Північної Ірландії Семмі Вілсон заявив, що Російська Федерація має бути позбавлена права вето і виключена з Організації Об'єднаних Націй.

Оценка материала:

5.00 / 2
РФ має бути виключена із Радбезу ООН за підрив системи міжнародної ядерної безпеки – Центр оборонних реформ 5.00 5 2
Політика / Світ
28.09.2022 224
Еще материалы раздела «Світ»