НОВОСТИ ДНЯ: Дешевше, ніж в Європі. Ціни на автомобілі в Україні знижуються під час війни: деталі  В Україні запровадять випробувальний термін для контрактників: Рада зробила перший крок  Смачніше за салат "з крабових паличок": неймовірна закуска за 5 хвилин  Резніков пояснив, для чого Україні морські дрони  Вночі — до 9 морозу: синоптики розповіли про погоду в Україні на вихідні  Трильйон на оборону та повсякденні труднощі: які ризики для економіки України принесе 2023 рік  Як приготувати найпопулярніший китайський омлет: простий рецептвсе новости дня
Бізнес
Економіка
01.10.2022 295

Блокада Чорного моря скоротила експорт сталі з України на 77%

Щомісячний експорт сталі з України скоротився на 77% від початку повномасштабної війни через блокування морських портів.

photo_2022_09_30_14_22_36_650x410_01.10.22

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Lloyd's list

Так, Україна раніше експортувала 1,27 млн. тонн чорних металів на місяць у січні-лютому, однак у березні-серпні експорт скоротився до 0,29 млн. тонн. Тим часом пропускна спроможність залізничних переходів між Україною та ЄС не вкрай низька, що не дозволяє залізничному транспорту замінити морську логістику.

За даними видання, офіційно ще не обговорювалося розширення зернового коридору на продукцію чорної металургії. При цьому без експорту руди та металопродукції українська економіка буде сильно ослаблена.

На думку директора GMK Center Станіслава Зінченка, необхідно терміново розблокувати чорноморські порти та розширити пропускну спроможність залізниці на кордоні з ЄС.

Україна посідає ключове місце у світовому виробництві чавуну та сталі. Колись вона була четвертим у світі експортером залізняку, другим за величиною експортером чавуну, третім за величиною експортером сталевих напівфабрикатів та восьмим за величиною експортером сортового прокату, що використовується в будівництві.

До російського вторгнення 97% експорту чавуну та 76% експорту нішевої сталі з України перевозилися морським транспортом, а решта - залізницею.

Оценка материала:

5.00 / 2
Блокада Чорного моря скоротила експорт сталі з України на 77% 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
01.10.2022 295
Еще материалы раздела «Економіка»