НОВОСТИ ДНЯ: За що Росія воює, якщо вона в кінцевому підсумку програє: відповідь Арестовича  "Кремль благатиме переговорів": військовий експерт розповів, як Україна може виграти війну  Росія використала заяву Міноборони Білорусі для нагнітання ситуації, - ISW  Не 100 тисяч: Арестович озвучив втрати України на війні з РФ  Українські вчені виявили новий ген, який відповідає за статевий розвиток та безпліддя людини  Польща готується до масового напливу українців, кількість новоприбулих зростає вже: скільки приїхало за два тижні  До 50 тисяч гривень. Ким працюють українські біженці у Чехії та скільки заробляютьвсе новости дня
Політика
Світ
02.10.2022 1509

Пашинян щодо можливості виходу з ОДКБ: є побоювання, що воно вийде з Вірменії

Існування Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) перебуває під питанням після того, як вона "не виконала своїх обов'язків" під час ескалації між Вірменією та Азербайджаном.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна в інтерв'ю "Арменпрес".

"Нещодавно, в результаті контактів з низкою колег з ОДКБ, я зауважив, що в ОДКБ теж фіксують, що певні суспільні настрої у Вірменії дуже швидко розвиваються. У ході розмови навіть було сказано, що є побоювання, що Вірменія вийде з ОДКБ. Я ж сформулював протилежне, моя реакція була такою, що є побоювання, що ОДКБ вийде з Вірменії", - заявив Пашинян.

За його словами, така заява "є не простою грою слів і має дуже серйозний зміст".

Він наголосив, що раніше в ОДКБ запевняли, що для них кордон між Вірменією та Азербайджаном є "червоною лінією".

"Коли минулого року відбулися події на дільницях Сотка та Хознавара (в районі Нагірного Карабаху - ред.), ми, природно, звернулися до ОДКБ і отримали дуже дивну відповідь, що кордон не демаркований і не делімітований. Звідси виникло питання: де проходить цей червона лінія?", - додав прем'єр.

Пашинян зазначив, що відповідь на це питання є важливою не лише для Вірменії, а й для самої організації.

"Бо сказати, що між Вірменією та Азербайджаном немає кордону, значить сказати, що немає ОДКБ, тому що ОДКБ має зону відповідальності, яка позначена кордонами. Якщо немає кордону, то немає зони відповідальності, якщо немає зони відповідальності, то немає й організації" , - Розповів він.

Також вірменський прем'єр наполіг на фіксуванні організацією "акту агресії проти Вірменії".

Оценка материала:

5.00 / 3
Пашинян щодо можливості виходу з ОДКБ: є побоювання, що воно вийде з Вірменії 5.00 5 3
Політика / Світ
02.10.2022 1509
Еще материалы раздела «Світ»