НОВОСТИ ДНЯ: Дешевше, ніж в Європі. Ціни на автомобілі в Україні знижуються під час війни: деталі  В Україні запровадять випробувальний термін для контрактників: Рада зробила перший крок  Смачніше за салат "з крабових паличок": неймовірна закуска за 5 хвилин  Резніков пояснив, для чого Україні морські дрони  Вночі — до 9 морозу: синоптики розповіли про погоду в Україні на вихідні  Трильйон на оборону та повсякденні труднощі: які ризики для економіки України принесе 2023 рік  Як приготувати найпопулярніший китайський омлет: простий рецептвсе новости дня
Бізнес
Економіка
04.10.2022 228

Аналітик вказав на ризики валютних коливань

Тимчасове покращення балансу на готівковому ринку посприяло стабілізації курсу гривні й навіть незначному укріпленню. Але негативні новини можуть призвести до нових коливань на готівковому ринку та ще більшому попиту на безготівковому.

Про це РБК-Україна сказав старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович.

"Водночас попит бізнесу на валюту зростає, що обумовлює ще більші інтервенції НБУ. Це може бути й наслідком побоювань, що НБУ може знову послабити офіційний курс, але сам Національний банк заперечує такі плани та вважає, що має достатньо ресурсу зберігати курс на поточному рівні", - зазначив аналітик.

Котович відзначив, минулого тижня збалансованість готівкового ринку покращилася й курс гривні на ньому стабілізувався на рівні близько 41 гривні/долар. На безготівковому ринку, за словами експерта, баланс ще більше змістився на користь попиту, потребуючи збільшення інтервенцій НБУ.

"На готівковому ринку ажіотажний попит трохи спав, і в 10 найбільших банках курс гривні навіть посилився за тиждень до 40,4-41,4 гривен/долар з 40,6-41,6 гривень/долар.

"Укріпився курс гривні й у небанківських обмінниках. А от на міжбанківському ринку попит на валюту збільшився. Серед клієнтів банків щоденний попит на валюту переважав пропозицію на десятки мільйонів доларів, а у середу - на 155 млн доларів. Тому НБУ був змушений ще збільшити інтервенції та продати за минулий тиждень 862 млн доларів", - резюмував Котович.

Оценка материала:

5.00 / 1
Аналітик вказав на ризики валютних коливань 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
04.10.2022 228
Еще материалы раздела «Економіка»