НОВОСТИ ДНЯ: У Росії бояться "сюрпризів" ЗСУ до Нового року: "Олів'є в горлянку не полізе"  "Росіяни не тікають з поля бою": Путін продемонстрував цілковиту необізнаність про своїх солдатів-дезертирів  На Україну насувається потепління, але з мокрим снігом, дощами та поривами вітру  У Німеччині заявили, що Україна має право захищатися і за межами своєї країни  Мобілізація жінок в Україні: як призивають і кому потрібно обов'язково стати на облік  5 напоїв світу, які варто спробувати і якими можна зігрітися на Новий рік  Hubble зробив фотографію наймолодшої галактики у всесвітівсе новости дня
Політика
Світ
06.10.2022 470

"Червона кнопка" – це міф": Жданов розповів, що насправді є у ядерній валізці

Розвідки країн Заходу одразу дізнаються, якщо Росія наважиться на застосування ядерної зброї.

df9a0f8ba9968ebc3979ad5bc1f9680f_06.10.22

"Червона кнопка" – це вигадка засобів масової інформації, у ядерній валізці є коди для приведення в бойовий стан ядерного боєзаряду. І якщо президент РФ Володимир Путін наважиться на використання ядерної зброї, розвідки країн Заходу одразу дізнаються про загрозу з боку Росії.

Про це розповів військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов в інтерв'ю виданню "ГОРДОН".

"Горезвісна "червона кнопка" – це міф, створений ЗМІ. У ядерній валізці є коди для приведення в бойовий стан ядерного боєзаряду. І процедура багаторівнева. І якщо на одному з рівнів відбудеться збій або її не буде виконано, то до пускової установки або засобу застосування коди не дійдуть... А з огляду на те, в якому стані виявилася техніка на тривалому зберіганні, я думаю, що і ядерні боєзаряди можуть виявитися в такому ж стані. До того ж РФ виробляла дуже невелику кількість (ядерних боєзарядів – Ред.), переважно стратегічних. А тактичних й оперативно-тактичних зарядів практично в Росії не виробляли", –сказав Жданов.

Експерт зазначає, що країни Заходу знають місця зберігання ядерної зброї в Росії, оскільки всі вони верифіковані за договором про нерозповсюдження ядерної зброї. Також у разі, якщо РФ захоче застосувати ядерну зброю, західна розвідка про це одразу дізнається.

"До речі, я весь час наводжу як приклад генерала (начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила – Ред.) Буданова. Він на початку літа якось сказав: "Коли закінчується в бункері у Путіна нарада, за п'ять хвилин стенограма лежить на столі у західних розвідслужб". Тому я думаю, що Захід про це знатиме одразу. План нашої війни Захід коли оголосив? Уже, до речі, рік минув. Тому вони чудово знатимуть про наміри Путіна", – наголосив Жданов.

Нагадаємо, раніше Жданов розповів, що в СРСР і тепер у Росії цю валізу носять показово під час поїздок очільників країни за кордон. "У цій валізі є сейф, він має електронний замок, який спрацьовує на відбиток пальців чи сітківки ока, або і те, і інше. Коли відкривають валізу, відкривають сейф, там є код. Код видається, прикладається до розпорядження і далі йде по команді вниз. На кожному етапі цей код звіряється і до нього додається якась частина. На кінцевому етапі, коли вводять цей код, розблоковується рубка оператора, в якій розміщена "червона кнопка", натискається кнопка "пуск" і ракета здіймається зі стартової позиції", – пояснив Жданов.

Оценка материала:

5.00 / 1
"Червона кнопка" – це міф": Жданов розповів, що насправді є у ядерній валізці 5.00 5 1
Політика / Світ
06.10.2022 470
Еще материалы раздела «Світ»