НОВОСТИ ДНЯ: Грудень в Україні почнеться з 12-градусних морозів   Жданов розповів, чому Україна не висуває Білорусі ультиматум через участь у війні  Прорахунки були фатальними. У США перевіряють невірні прогнози по війні в Україні, - ЗМІ  Мобілізований росіянин у середньому живе одну атаку – експерт  Народний синоптик розповів, чи довго в Україні протримаються морози та коли знову потепліє  "Вимагаємо виведення військ з території України та повернення всіх солдатів додому": у РФ почали бунтувати матері російських вояків  У Путіна і Лукашенка все погано: експерт про нові погрози на адресу Українивсе новости дня
Політика
Світ
07.10.2022 207

Байден вважає, що ядерна загроза Путіна є найбільшою з часів Карибської кризи

Президент США Джо Байден вважає, що загроза з боку президента РФ Володимира Путіна застосувати ядерну зброю є найбільшою з часів Карибської кризи.

Байден заявив, що США "намагаються зрозуміти" путінське ухилення від війни, пише Reuters.

Американський президент вважає, що Путін "не жартує, коли говорить про потенційне застосування тактичної ядерної зброї чи біологічного або хімічного озброєння, тому що його війська, ви можете сказати, досить неефективні".

"Уперше з часів Кубинської ракетної кризи ми маємо пряму загрозу використання ядерного озброєння, якщо насправді все піде тим шляхом, яким йшло", – заявив він на благодійному заході Демократичної партії.

Кубинська ракетна криза розгорнулася в 1962 році, коли США дізналися, що СРСР таємно розмістив на Кубі свої ядерні ракети. Криза почалася з прохання Куби до СРСР допомогти їй протистояти намаганням Штатів скинути уряд Фіделя Кастро. Микита Хрущов згодився допомогти і разом з іншими керівниками СРСР вирішив розмістити там ядерну зброю.

США натомість оголосили морську блокаду острова, що передбачала обшук всіх суден, що прямували до Куби, аби запобігти переміщенню радянського озброєння. Війська НАТО були приведені в стан постійною боєготовності.

Тодішньому американському лідеру Кеннеді і Хрущову вдалось домовитись про поступки, тож війни уникнули. СРСР забрав свої ракети з Куби і допустив туди інспекторів ООН, а Штати демонтували свої ракети в Туреччині.

Оценка материала:

5.00 / 2
Байден вважає, що ядерна загроза Путіна є найбільшою з часів Карибської кризи 5.00 5 2
Політика / Світ
07.10.2022 207
Еще материалы раздела «Світ»