НОВОСТИ ДНЯ: До України повертається похолодання: коли чекати на зміну погоди  В Україні завтра дощитиме на сході і заході, вдень - до +17°  Для Києва запроваджуються нові комендантські правила  У Держдумі РФ придумали, як "врятувати" Путіна від Гааги  Війна Путіна провалилася, але він триматиметься за владу до останнього - Foreign Affairs   Маляр закликала не обговорювати контрнаступ: деталі - військова таємниця  Cиноптики розповіли, чи потішить теплом другий місяць веснивсе новости дня
Політика
Росія
09.11.2022 886

У Росії скорочується кількість прихильників війни

У Росії скорочується кількість прихильників продовження воєнних дій в Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на результати опитувань незалежних проектів Russian Field та "Хроніки".

Згідно з опитуваннями, пік підтримки військових дій припав на березень - квітень 2022 року, а до осені почав плавно знижуватися. За результатами вересневого опитування Russian Field, у Росії значно зменшилася "партія війни" (з 25% до 16%) та трохи збільшилася "партія миру" (з 23% до 27%). Більшість росіян заявили, що довіряють керівництву країни і готові підтримати його як у новому наступі, так і в припиненні військових дій.

Зазначається, що найбільш критично до війни ставляться жінки, молодь та люди з низьким рівнем доходу.

За даними Russian Field, серед тих, хто підтримує вторгнення, лише половина вважає, що війна була потрібна. Опитування "Хронік" показало, що серед прихильників війни лише близько третини готові тим чи іншим чином особисто в ній брати участь, наприклад, жертвувати гроші на потреби армії.

Згідно з опитуваннями ФОМ, ВЦВГД та "Левада-центру" близько 70-80% росіян підтримують війну в Україні, анексію українських територій, а також особисто президента Володимира Путіна.

Зазначимо, що результати соціологічних досліджень в умовах військової цензури та репресій не можна вважати цілком достовірними.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло про те, що від початку війни Росії проти України дедалі більше людей у Німеччині вірять російській пропаганді. Це результат дослідження некомерційного Центру моніторингу, аналізу та стратегії.

Також раніше ми писали, що восени 2022 року готовність захищати країну висловили 71% українців. Після 2011 року в Україні частка тих, хто дає позитивну відповідь стосовно такої готовності постійно зростала (з 40% у 2011 році до 57% у 2020 році).

Оценка материала:

5.00 / 2
У Росії скорочується кількість прихильників війни 5.00 5 2
Політика / Росія
09.11.2022 886
Еще материалы раздела «Росія»