НОВИНИ ДНЯ: Чим обробити дерев’яний паркан та захистити від гниття  Відчують, куди рухатись далі: 5 знаків китайського гороскопу, яких очікує полегшення з 17 липня  Зберігають землю прохолоднішою та скорочують поливання: 6 ґрунтопокривних рослин, які замінюють мульчу  Людям, народженим у ці дати, нумерологи обіцяють особливу удачу  Скільки років можна вирощувати огірки на одному місці: відповідь агрономів  Гороскоп на 17 липня за картами Таро: Левам - важливий урок, Стрільцям - довіритися  П’ять головних причин, чому капуста не зав’язує качани: чим обробляти щоб отримати великий врожайвсі новини дня
Політика
Україна
17.11.2022 636

Зернову угоду продовжили на чотири місяці

Угоду, яка дозволила відновити експорт продовольства з портів України, продовжили на 120 днів. Рішення ухвалено в Стамбулі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на міністра інфраструктури Олександра Курбакова у Facebook.

"Ініціатива з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море" продовжена ще на 120 днів", - написав він.

За його словами, гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина.

Кубраков нагадав, що з 1 серпня, початку роботи зернової ініціативи, і по сьогоднішній день Україна експортувала понад 11 мільйонів тонн агропродукції до 38 країн світу.

"Це значний обсяг, але недостатній. Світовий ринок не має можливості замінити українську агропродукцію в найближчий перспективі. Разом з тим можливо збільшити обсяги нашого продовольства для світу", - додав він.

Міністр повідомив, що Україна офіційно звернулася до партнерів по ініціативі з пропозицією продовжити ініціативу мінімум на 1 рік та долучити до неї порт Миколаїв.

Крім того, Україна внесла пропозиції щодо вирішення наявних проблем для ефективної роботи спільного координаційного центру, додав Кубраков.

Президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter, що зернову угоду буде продовжено на 120 днів, зазначивши, що генсек ООН Антоніу Гутерріш і президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган ухвалив ключове рішення у глобальній боротьбі з продовольчим кризом.

"Чекаємо на офіційний анонс від партнерів - Туреччини та ООН", - додав він.

Оценка материала:

5.00 / 2
Зернову угоду продовжили на чотири місяці 5.00 5 2
Політика / Україна
17.11.2022 636
Еще материалы раздела «Україна»