НОВОСТИ ДНЯ: "Росіяни не тікають з поля бою": Путін продемонстрував цілковиту необізнаність про своїх солдатів-дезертирів  У Німеччині заявили, що Україна має право захищатися і за межами своєї країни  Мобілізація жінок в Україні: як призивають і кому потрібно обов'язково стати на облік  Hubble зробив фотографію наймолодшої галактики у всесвіті  Підрив довіри та дискредитація співпраці. Як пропаганда РФ атакує Литву, Польщу та Україну  В Україні 9 грудня ймовірний мокрий сніг та дощ, вдень до 5° тепла  Путіну привиділася польська "агресія": він заявив, що "тільки РФ дасть Україні гарантії безпеки"все новости дня
Політика
Україна
20.11.2022 2332

"Смертельна гра у хованки закінчилася": як зима вплине на війну в Україні

Багнистий ґрунт і глибокий сніг ускладнять швидке пересування українських військ та їхніх транспортних засобів.

a45876a90bbb860eee1343a3d7dc761d_20.11.22

Трохи більше ніж за два тижні до України прийде зима, і це може стати на заваді українським збройним силам, коли вони намагатимуться відбити територію у росіян. Росія також може спробувати змусити мирне населення замерзнути, обстрілюючи електростанції та склади палива. Пише ТСН. 

Матеріал про те, як українські військові готуються до війни взимку, опублікував американський громадський мовник NPR.

"Якщо досі російсько-українська війна нагадувала смертельну гру в хованки, із початком зими це зміниться ― не буде під чим ховатись", - пише видання.

Однак це не значить, що війна може сповільнитися чи завмерти: західні експерти прогнозують затишшя на фронті до весни. Війна сповільнилася в середині осені через розмоклі дороги, зокрема багнюка вплинула на темп просування українських військових на Херсонщині.

"Просто тепер у війні ще важливішими стануть розвідка й артилерія, ― каже військовий із позивним "Плейбой". ― Яка сторона буде ефективнішою в цих двох напрямках, та й покаже кращий результат".

Тим часом бійці на статичніших ділянках фронту, як-от біля кордону на Харківщині, облаштовують свої позиції з урахуванням зимових умов. Кореспондента медіа пустили в один із тамтешніх бліндажів ― утеплений, із пічкою на дровах. Заварюючи каву, боєць Олег запевнив: "Усе в нас є. Тепло, бачите ж. Зима зовсім не проблема".

Рятує ситуацію і західна допомога, зокрема тепла військова форма. Утім, зазначають автори, аби військові плани України на зиму успішно втілилися, потрібно більше й теплого одягу, і точної зброї від союзників.

Бойові дії взимку: прогнози експертів

Колишній командувач сухопутних сил США у Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес вважає, що українські солдати будуть в набагато кращому становищі під час бойових дій у зимовий час. ЗСУ матимуть перевагу над ворогом.

Британський військовий експерт, полковник Глен Грант вважає, що Путін буде намагатися виграти час, оскільки його армія взимку буде найслабшою. Путін буде намагатися виграти час, сподіваючись до весни зібрати більшу військову потугу.

Як пише видання The New York Times, під час зимової паузи, викликаної погодними умовами, Росія може тероризувати українців ракетними атаками на цивільну інфраструктуру.

Оценка материала:

5.00 / 4
"Смертельна гра у хованки закінчилася": як зима вплине на війну в Україні 5.00 5 4
Політика / Україна
20.11.2022 2332
Еще материалы раздела «Україна»