НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
Бізнес
Економіка
23.11.2022 870

Росія втрачає 90% свого ключового європейського ринку нафти перед запровадженням санкцій — Bloomberg

Постачання до Північної Європи впали нижче 100 тис. барелів на добу.

c91af43a180eb73431e5b8eb71789abe_23.11.22

За два тижні до набрання чинності санкцій Євросоюзу Росія вже втратила понад 90% свого ринку в північних країнах блоку, який раніше був опорою постачання з балтійських та арктичних терміналів. Пише ТСН. 

Про це повідомляє Bloomberg.

Росія відправляла загалом 95 тис. барелів на день до Роттердама — єдиного європейського напрямку морських перевезень, що залишився за межами Середземноморського-Чорноморського басейну — за чотири тижні до 18 листопада. Це менше ніж понад 1,2 млн барелів на день, що відправляються до портів регіону щодня від початку лютого 2022-го.

Такі держави як Литва, Франція та Німеччина припинили такий імпорт кілька місяців тому, а Польща наслідувала їхній приклад у вересні.

Три чверті нафти, що завантажується в балтійські порти Росії, нині прямує до Азії, а індійські нафтопереробники скуповують барелі, щоб скористатися пільговим періодом, який пропонують США та Британія. Це звільнить від санкцій вантажі, які будуть завантажені до набрання забороною чинності 5 грудня, якщо їх доставлять до 19 січня.

Очікується, що країни G7 оголосять про рівень граничних цін на постачання російської нафти вже в середу. Вантажі, куплені за цінами, вищими за цей рівень, втратять доступ до європейських і британських судів, страхових та інших послуг.

Bloomberg пише, що загальний обсяг постачання з Росії впав до дев'ятитижневого мінімуму в 2,67 млн барелів на день за сім днів до 18 листопада 2022-го. Зниження сприяло тому, що тижневі доходи Кремля від торгівлі нафтою впали до найнижчого рівня від початку січня.

Наразі три країни стали найбільшими покупцями російської нафти — Китай, Індія та Туреччина.

Водночас, як повідомлялося раніше, Велика Британія продовжує імпортувати російську нафту, використовуючи різні схеми та лазівки.

Восени у США заявили, що країни G7 встановлять ліміт цін на російську нафту до 5 грудня.

Оценка материала:

5.00 / 2
Росія втрачає 90% свого ключового європейського ринку нафти перед запровадженням санкцій — Bloomberg 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
23.11.2022 870
Еще материалы раздела «Економіка»