НОВОСТИ ДНЯ: Ведуть до Софійського собору: в Києві знайшли загадкові підземні ходи  Чого очікувати на ринку нерухомості в Києві: експерт відповів  Ще одне правило. Як українцям виїжджати з Польщі без втрати тимчасового захисту  Огляд нерухомості у Києві 2023: як змінилися ціни у різних районах, основні тенденції  Україна невдовзі може залишитися без тактичної авіації: пілот "Джус" описав загрози  Аналітики підрахували, скільки військової техніки втратила Росія з 24 лютого  "Українські бандерівці" на Leopard та "нацистська агресія" Заходу проти РФ: яку маячню видав Путін у Волгоградівсе новости дня
Бізнес
Економіка
22.11.2022 344

Dragon Capital спрогнозував, що буде з ВВП та курсом гривні

Інвесткомпанія Dragon Capital погіршила прогноз щодо реального ВВП України за підсумками поточного року на 2,0 процентних пункти – до 32% і зберегла прогноз його зниження у 2023 році ще на 5,0%.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Обстріли, ймовірно, продовжаться, а зростання попиту на електроенергію взимку змусить збільшувати масштаб та тривалість відключень (електроенергії)", - зазначають у компанії.

Наголошується, що міжнародна фінансова допомога залишається критично важливим чинником забезпечення макрофінансової стабільності. Згідно з оцінками Dragon Capital, останні заяви та кроки міжнародних партнерів дозволяють очікувати збільшення обсягів міжнародної підтримки у 2023 році до $42 млрд з $32 млрд цього року, в основному завдяки США, ЄС і меншою мірою МВФ.

"Надходження коштів від міжнародних партнерів повністю профінансують дефіцит бюджету, який, за нашими оцінками, наступного року залишиться на рівні $38 млрд або 27% від ВВП. Нацбанк, ймовірно, зможе завершити ризиковану практику "друкування гривні" для цілей бюджету наступного року або, принаймні, суттєво скоротити обсяги з очікуваних 400 млрд грн цього року”, – припускають аналітики.

За їхніми прогнозами, надходження міжнародної підтримки допоможе утримати золотовалютні резерви на прийнятному рівні та уникнути ще однієї корекції курсу гривні, незважаючи на можливе тимчасове погіршення ситуації на валютному ринку у найближчі місяці.

У компанії очікують, що внаслідок пошкоджень енергетичної інфраструктури дефіцит валюти на міжбанківському валютному ринку може збільшитися до $4 млрд. на місяць протягом зимових місяців порівняно з помірними дефіцитом $2,5 млрд. на місяць у серпні-жовтні.

Прогноз ВВП на наступний рік базується на припущенні, що Україна поступово звільнятиме окуповані території.

"Ми очікуємо, що внаслідок суттєвого зниження військових ризиків роботу ключових морських портів буде повністю розблоковано, з-за кордону повернеться принаймні половина вимушених мігрантів (близько 4 млн осіб), а український приватний бізнес відновить інвестиційну діяльність... Запуск широкомасштабної програми відновлення української економіки, швидше за все, вимагатиме часу і розпочнеться вже 2024 року", – припускають в інвесткомпанії.

Оценка материала:

5.00 / 1
Dragon Capital спрогнозував, що буде з ВВП та курсом гривні 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
22.11.2022 344
Еще материалы раздела «Економіка»