НОВОСТИ ДНЯ: В Україні будуть по-новому продавати курячі яйця: як зміняться вимоги  Як вплине ембарго на російський дизель на європейський ринок: прогноз експерта  Ядерні погрози Путіна: експерт пояснив, що змусить Росію відмовитись від залякування  "Але можуть почати і раніше": експерт повідомив імовірну дату нового наступу РФ на Україну  Що таке перша, друга та третя лінії оборони: пояснення військового експерта Жданова  "Україна має 2-4 місяці на звільнення територій": генерал Маломуж пояснив чому  "Щоб ніколи не повторилося": Буданов перелічив завдання України для відносин з РФ після війнивсе новости дня
Бізнес
Економіка
27.11.2022 248

Підвищення цінових обмежень на оптовому ринку електроенергії допоможе стабілізувати ситуацію, - експерт

Щоб стабілізувати систему в енергосистемі після російських обстрілів необхідно забезпечити ліквідність енергетичних компаній.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на радника премʼєр-міністра та керівника "Центру економічного відновлення" Кирила Криволапа.

За його словами, поточна ситуація з електропостачанням схожа на бензинову кризу, яка виникла внаслідок російських атак на нафтобази України. Криволап зазначив, що тоді ситуацію вдалось стабілізувати і зараз необхідно стабілізувати ситуацію в енергетиці.

"Те, що зараз можна робити - дійсно допомогти компаніям з ліквідністю. Ми не кажемо, що треба підняти тарифи для населення… Але на оптовому ринку електричної енергії регулятором на нашу думку доцільно піднімати обмеження, піднімати прайскепи", - сказав він.

Криволап додав, що енергетикам також допоможе вирішення питання старих боргів на балансуючому ринку електроенергії, які зараз складають десь 10-14 млрд гривень.

Нагадаємо, раніше Міжнародна торговельна палата закликала НКРЕКП до рішучих кроків для стабілізації ситуації, зокрема послаблення цінових обмежень.

Також колишній міністр енергетики Іван Плачков вважає, що перегляд правил на ринку електричної енергії дозволить енергетикам купляти обладнання для відбудови енергетичної інфраструктури.

Оценка материала:

5.00 / 1
Підвищення цінових обмежень на оптовому ринку електроенергії допоможе стабілізувати ситуацію, - експерт 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
27.11.2022 248
Еще материалы раздела «Економіка»