НОВОСТИ ДНЯ: Київська ГЕС захищена від ударів з повітря та зсередини, - "Укргідроенерго"  Молода картопля, запечена в духовці з розмарином  Молода картопля в сметанному соусі із зеленню і часником  Україна може виробляти свої ракети з дальністю ураження понад 1000 кілометрів, - Резніков  Стовпчики термометрів досягнуть 30 градусів: синоптики дали прогноз до кінця тижня й розповіли, де чекати на грози  Російська влада, включаючи Путіна, все частіше використовує термін "війна", - Reuters  Обмінники отримають попередження за відмову приймати "зношені" доларові купюривсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
26.11.2022 495

Як отримати лікарняний, направлення чи рецепт під час блекауту

Через постійні ракетні удари Росії по об’єктам критичної інфраструктури, українці залишаються без світла та інтернету.

В Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як діяти лікарям коли немає електроенергії.

Видача рецептів на ліки

На час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби з програми «Доступні ліки» у разі відсутності світла та зв’язку.

Паперовий рецепт виписується на відповідній формі рецептурного бланка. Він містить інформацію про медзаклад, лікаря та пацієнта. У рецепті лікар має підкреслити, чи препарат буде повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою. Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН) і не більше трьох найменувань на один рецепт.

Лікар має засвідчити рецепт своїм підписом та печаткою. У такому разі аптека видає лікарський засіб пацієнту за паперовим рецептом та обліковує його. Паперові рецепти враховуються у звітності аптеки за встановленою формою Національної служби здоров’я. І НСЗУ відшкодовує аптечному закладу гроші за відпущені ліки.

При цьому оригінали паперових рецептів на такі препарати, зберігаються в аптеці протягом трьох років з дати формування.

Видача направлень на послуги

Якщо через відсутність інтернету лікар не може створити пацієнту електронне направлення, він може видати паперове. Як лікар первинки, так і лікар-спеціаліст. Заклади, які уклали договори з НСЗУ, зобовʼязані на час дії воєнного стану приймати пацієнтів з паперовими направленнями так само як і з електронними. Під час внесення даних про послугу лікар зазначає у системі, що направлення — паперове. НСЗУ оплачує таку послугу.

Пацієнти з паперовими направленнями мають право отримати безоплатно медичні послуги, передбачені Програмою медичних гарантій.

Оформлення лікарняного

Якщо немає доступу до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ), дозволяється оформлення лікарняного на відповідному паперовому бланку. Якщо ж у закладі відсутні бланки, за рішенням керівника дозволяється оформлення лікарняного на аркуші паперу за формою, затвердженою МОЗ, Міністерством соціальної політики, Фондом соціального страхування. Такі зміни передбачені наказом МОЗ № 1066.

Оформлення медичних висновків про народження

Якщо немає доступу до інтернету і неможливо оформити електронний висновок про народження, в умовах воєнного стану передбачається можливість видачі паперового свідоцтва про народження за формою № 103/0.

Оценка материала:

5.00 / 1
Як отримати лікарняний, направлення чи рецепт під час блекауту 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
26.11.2022 495
Еще материалы раздела «Суспільство»