НОВОСТИ ДНЯ: Ведуть до Софійського собору: в Києві знайшли загадкові підземні ходи  Чого очікувати на ринку нерухомості в Києві: експерт відповів  Ще одне правило. Як українцям виїжджати з Польщі без втрати тимчасового захисту  Огляд нерухомості у Києві 2023: як змінилися ціни у різних районах, основні тенденції  Україна невдовзі може залишитися без тактичної авіації: пілот "Джус" описав загрози  Аналітики підрахували, скільки військової техніки втратила Росія з 24 лютого  "Українські бандерівці" на Leopard та "нацистська агресія" Заходу проти РФ: яку маячню видав Путін у Волгоградівсе новости дня
Бізнес
Економіка
28.11.2022 439

Через блекаут в Україні можуть зрости ціни на продукти

Відсутність стабільного електропостачання може спровокувати дефіцит деяких продуктів через скорочення виробництва, а супермаркети змушені переходити на генератори.

Про це пише видання «Апостроф».

У Всеукраїнській аграрній раді пояснили, що перехід на генератори призведе до подорожчання лише енергоносіїв вчетверо. Дизпаливо зараз коштує близько 50 гривень за літр, а на виробництво одного кіловату електрики йде півлітра палива, тобто 25 гривень.

В першу чергу, очікується підвищення цін на овочі, оскільки овочесховища потребують постійного підключення до джерела електроенергії.

Відсутність електропостачання може вдарити по молочній галузі. У Спілці молочних підприємств України пояснили, що перехід на генератори призведе не лише до зростання вартості молочної продукції, а й скоротить обсяги виробництва, зменшить зарплати працівників підприємств, також зменшиться поголів’я корів через відсутність збуту молока тощо.

В Україні також очікується зростання цін на м'ясо та курятину. Так, птахофабрики вже заявили про дестабілізацію роботи через відключення електрики, що призведе до збільшення собівартості виробництва, втрати продуктивності та порушення технологічних процесів.

Підприємства використовують генератори для інкубаторів, оскільки відключення електроенергії призводить до значних виробничих втрат закладених на інкубацію яєць та недоотримання молодняку.

Оценка материала:

5.00 / 1
Через блекаут в Україні можуть зрости ціни на продукти 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
28.11.2022 439
Еще материалы раздела «Економіка»