НОВОСТИ ДНЯ: Військовий облік 2023: які документи військовозобов'язаний повинен надати, влаштовуючись на роботу  Як засолити сало, щоб було смачним: відповіді на найпоширеніші запитання  Українські військові розпочали навчання на системах Patriot у Німеччині  Які автівки підпадають під транспортний податок у 2023 році: опубліковано перелік  Командующий обороной Киева объяснил, зачем Россия перебрасывает военных в Беларусь  Яка риба корисніша — морська чи річкова  Скільки коштує квартира в новобудові в Києві та коли почнуть зростати ціни: фахівець дав прогнозвсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
07.12.2022 432

За що власники генераторів можуть заплатити штраф на пів мільйона грн

Чому генератор може стати проблемою, за що можна заплатити немаленький штраф.

d4d5fef6fda7c85af8ee9b00d54ed3af_07.12.22

Масовані обстріли енергетичних об'єктів України, відключення електроенергії змушують українців скуповувати генератори, попит на яких виріс удесятеро. Купують генератори як для побутового вжитку, так і підприємці для роботи, Власники генераторів ризикують отримати штраф на 500 тис. грн. Пише ТСН.ua.

Хто може заплатити штраф за генератори

Річ у тім, що зберігати пальне без спеціальної ліцензії не можна, а експлуатація цих приладів на підприємствах вимагає оформлення спеціальної документації. Навіть в умовах воєнного стану забороняється суб'єктам господарювання зберігати пальне для особистих потреб без відповідної ліцензії. За це може бути призначений штраф у розмірі 500 тис. грн.

До винятків належать:

  • Підприємства, установи та організації, що повністю утримуються коштом державного або місцевого бюджету.
  • Підприємства, установи та організації системи державного резерву.
  • Ліцензія не потрібна суб'єктам господарювання, які використовують та зберігають пальне на спеціально облаштованих майданчиках та бурових платформах, якщо вони його не продають, а використовують для власних виробничо-технологічних потреб.

Не потрібна ліцензія і тим, хто зберігає пальне виключно у споживчій тарі місткістю до 5 літрів.

Що стосується зберігання пального, ДСНС категорично не рекомендує тримати каністри в підвалах чи підсобних приміщеннях, краще максимально використовувати бак генератора, за необхідності докуповувати паливо.

Оценка материала:

5.00 / 2
За що власники генераторів можуть заплатити штраф на пів мільйона грн 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
07.12.2022 432
Еще материалы раздела «Суспільство»