НОВОСТИ ДНЯ: Жителі Росії однаково ненавидять Україну, США та ЄС і хочуть відносин з Китаєм та Іраном  Рецепт борщу з карасями: пісна страва, яку любив Тарас Шевченко  Як зробити бринзу в домашніх умовах без закваски та ферментів  Дощі з грозами та град: синоптики розповіли, якою буде погода у вихідні  Абсолютна більшість українців проти будь-яких територіальних поступок Росії  Як приготувати оладки на кефірі: дуже просто та смачно  Погода в Україні буде не дуже приємною: прогноз синоптиків на найближчі днівсе новости дня
Політика
Світ
15.12.2022 374

​Конгрес США розгляне питання виключення Росії з Ради безпеки ООН, – Foreign Policy

Американські законодавці – члени Гельсінської комісії Конгресу США – внесли до Конгресу резолюцію із закликом до адміністрації президента Джо Байдена ініціювати процес виключення Росії із Ради безпеки ООН.

Про це повідомляє американське видання Foreign Policy.

У тексті резолюції наголошується, що порушення Статуту ООН, серед яких – спроба незаконної анексії частини території України, злочини проти цивільного населення в Україні, ядерні загрози та інші дії, ставлять під сумнів право Росії на постійне членство у Раді безпеки.

Зазначимо, що в Статуті ООН не передбачено можливості позбавлення країни постійного членства у Радбезі. Для цього потрібна згода двох третин членів Генеральної асамблеї ООН та одностайне схвалення цього рішення Радою безпеки.

Видання зазначає, що хоча подібні резолюції Конгресу не є обов’язковими для виконання, ця відображає настрої в Конгресі та Білому домі, де обговорюється питання щодо обмеження впливу Росії в ООН.

Ідея, підтримувана Гельсінською комісією, також полягає у спробі оскаржити статус РФ як законного спадкоємця Радянського Союзу в ООН.

Україна, будучи, поряд із Росією та Білоруссю, однією з держав-засновниць ООН, може заявити про своє право на місце в Раді безпеки ООН як єдина з цих трьох держав-спадкоємців СРСР, яка не порушила Статут. У такому разі для схвалення цих повноважень теоретично потрібна лише згода дев'ятьох членів Радбезу.

Оценка материала:

5.00 / 1
​Конгрес США розгляне питання виключення Росії з Ради безпеки ООН, – Foreign Policy 5.00 5 1
Політика / Світ
15.12.2022 374
Еще материалы раздела «Світ»