НОВОСТИ ДНЯ: На вулиці все тепліше: прогноз погоди на 20 березня  "Не ставтеся до ЗСУ, як до футбольної команди": український військовий – про ажіотаж довкола контрнаступу  Овочеві котлети: рецепт для тих, хто дотримується посту  В Україну йде спека: коли настане різке потепління  Українцям пояснили, коли паспорти з різною транслітерацією визнаватимуться недійсними  Жданов пояснив, як ЗСУ вдається так успішно знищувати ППО ворога  Початок тижня буде сонячним, вдень прогріє до +16°все новости дня
Бізнес
Економіка
28.12.2022 374

На валютному ринку України продовжує домінувати попит

На міжбанківському валютному ринку продовжує домінувати попит на іноземну валюту з боку клієнтів банків. Це обумовлює потребу у проведенні Національним банком валютних інтервенцій для збалансування ринку.

Про це повідомляє член Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин.

"Так, минулого тижня обсяг чистого продажу іноземної валюти Національним банком на МВРУ становив 441 млн доларів, а з початку року - понад 23 млрд доларів", - написав він.

За його словами, збільшенню попиту на іноземну валюту сприяє розширення дефіциту зовнішньої торгівлі. Так, незважаючи на профіцит поточний рахунок платіжного балансу, який за десять місяців 2022 року становив майже 8 млрд доларів, дефіцит зовнішньої торгівля як товарами, так і послугами у жовтні продовжував зростати, перевищивши за січень-жовтень 2022 року 10 млрд доларів за торгівлею товарами та 7 млрд доларів за торгівлею послугами.

"Натомість суттєву підтримку платіжному балансу продовжують забезпечувати стійкі надходження з оплати праці українців за кордоном (11,8 млрд доларів за 10 місяців 2022 року) та надходження міжнародної допомоги до сектору загальнодержавного управління (11,7 млрд доларів за 10 місяців 2022 року)", - додав Данилишин.

Оценка материала:

5.00 / 1
На валютному ринку України продовжує домінувати попит 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
28.12.2022 374
Еще материалы раздела «Економіка»