НОВОСТИ ДНЯ: Скільки українців планують повернутися з Польщі додому: нове дослідження  В Україні змінять граничні ціни на електроенергію для бізнесу  Операція у Бєлгородській області: "РДК" показав відео-звіт  Найсухіший в історії: синоптики підбили підсумки травня в Києві  Обов'язковий техогляд в Україні 2023: які зміни, що потрібно знати водіям  Експорт металобрухту з України до ЄС виріс у 17 разів, - Євростат  Синоптики попереджають про грози зі шквалами у західних областяхвсе новости дня
Бізнес
Економіка
30.12.2022 417

Аналітики порахували падіння доходів населення у 2022 році

Реальні доходи громадян України починаючи з лютого по грудень поточного року впали приблизно на 21%.

Про це під час дискусії "Як українська економіка пережила 2022 рік" у Центрі економічної стратегії розповіла Ганна Сахно із ЦЕС.

За її словами, три чверті громадян країни визнають, що їхні прибутки скоротилися порівняно з січнем 2022 року.

Найгірше економічне становище у ВПО, але є й позитивні тенденції. Якщо влітку працювали та отримували дохід лише 30% переселенців, то до грудня ця цифра збільшилась до 40%. Хоча це набагато менше, ніж у середньому по країні (60%).

За її словами, номінальна середня зарплата від початку агресії знизилася приблизно на 5%. У приватному секторі зарплати скоротилися сильніше, ніж у державному. Значно звузився і ринок праці.

Зазначається, що до грудня близько 2,6 млн українців мали офіційний статус безробітного. Приблизний рівень реального безробіття – 30% населення працездатного віку. Це означає, що без роботи 5 млн. людей.

Проблеми з працевлаштуванням є навіть у престижному та високооплачуваному IT, де кількість вакансій зараз у рази менша за охочих отримати роботу.

Одним із варіантів вирішення проблеми безробіття в уряді бачать «Армію відновлення», але там сьогодні працевлаштовано лише близько 3300 ВПО. Ще один варіант — програм мікрогрантів та малих грантів для ВПО та малого та середнього бізнесу «єРобота», нагадав торговий представник України Тарас Качка.

Оценка материала:

5.00 / 1
Аналітики порахували падіння доходів населення у 2022 році 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
30.12.2022 417
Еще материалы раздела «Економіка»