НОВОСТИ ДНЯ: Україна отримає з Європи 80 Leopard: Spiegel повідомив, коли надійдуть німецькі танки  Дійдуть до Азовського моря: експерт про великий наступ ЗСУ  В Україні 26 січня без опадів, температура вдень до +5°  Зеленський підписав закон про посилення відповідальності в армії  Винищувачі F-16 для України: полковник ЗСУ назвав їхні переваги  Синоптики розповіли, чи чекати сніг чи дощ 26 січня  Зеленький запровадив санкції проти Новинського та інших представників РПЦвсе новости дня
Політика
Україна
20.01.2023 3278

Чи можуть повернути чоловіків призовного віку з-за кордону до України

Чи можуть військовозобов'язаних чоловіків за кордоном змусити стати на військовий облік, чи можуть повернути їх до України.

9e4ed55c0a7ab59f3e2f41e4853c3292_20.01.23

Згідно з постановою Кабінетів міністрів від 30 грудня 2022 року N1487 посольства та консульства України повинні вести військовий облік призовників, військовозобов'язаних, резервістів, інформувати українців, які перебувають за кордоном, про початок нового призову та мобілізації та "сприяти" поверненню їх додому. Пише ТСН. 

На думку юриста Миколи Гольбіна, наразі не існує механізмів, як змусили чоловіків стати на консульський та військовий облік за кордоном, тим більше - повернути їх додому. Кримінальні справи за цим фактом також неможливо розпочати, тому що це територія інших держав, де діють міжнародні закони.

Як зазначають експерти:

  • На облік українці можуть стати лише добровільно.
  • Співробітники дипустанов теоретично зможуть поінформувати про призов, однак не зобов'язані та не мають права вручати повістки військовозобов’язаним.
  • Немає чіткого механізму «сприяння поверненню військовозобов'язаних та резервістів до України», депортувати чоловіків можна лише за рішенням суду іноземної держави.
  • Видача (екстрадиція) застосовується лише в разі скоєння певного злочину, але громадяни України, які виїхали за кордон під час війни, не є злочинцями.

Оценка материала:

5.00 / 4
Чи можуть повернути чоловіків призовного віку з-за кордону до України 5.00 5 4
Політика / Україна
20.01.2023 3278
Еще материалы раздела «Україна»