НОВОСТИ ДНЯ: Аналітик розповів, яка межа запасів зброї і техніки в РФ  Російські олігархи влаштували демарш Путіну: опозиціонер РФ вказав на загрозу для диктатора  Коли святкують Великдень у Польщі 2023 року: як відзначають, дата, цікаві традиції  Тепла не буде? Чого українцям чекати від погоди у квітні  Прогноз погоди на квітень: синоптики розповіли, чи потішить теплом другий місяць весни  "Становить загрозу Росії": Путін злякався західного постачання зброї Україні  Дощі та місцями сніг, але до +17. Синоптики розповіли де чекати негоди 27 березнявсе новости дня
Бізнес
Економіка
22.01.2023 287

В найближчі три місяці українці очікують стабільного курсу гривні та помірного зростання цін

У грудні минулого року населення України стало менше побоюватися інфляції та девальвації гривні. Індекс споживчих настроїв у країні становив 83,9 пункту, тобто знизився на 1,3 пункт порівняно з показником листопада.

Про це свідчать дані дослідження Info Sapiens.

Зокрема показник Індексу економічних очікувань підвищився на 0,3 п. і становить 112,5 пункту.

Хоча при цьому індекс очікуваної динаміки безробіття збільшився на 2,6 п., до 130 п.

Проте Індекс інфляційних очікувань упав на 1,1 п. та становить 181,6 пункту.

Крім того, очікування населення щодо курсу гривні в найближчі три місяці покращались. Індекс девальваційних очікувань упав на 5,9 п. та становив 147,7 п.

У 2022 році Індекс споживчих настроїв був вищим у порівнянні з минулими роками через війну, хоча й перебуває в негативних значеннях (менше 100).

З початку війни індекси поточного стану та економічних очікувань, які раніше мали близькі значення, вперше розділилися: українці впевненіше чекають на краще майбутнє, тоді як оцінка поточного становища гірша.

"Ймовірно, ці індекси зараз вимірюють дві різні ситуації, не тільки зараз і очікування майбутнього, а під час війни та очікування після її завершення (оскільки за даними опитувань більшість українців вірять у перемогу, то після перемоги України)", - вважають в Info Sapiens.

Оценка материала:

5.00 / 1
В найближчі три місяці українці очікують стабільного курсу гривні та помірного зростання цін 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
22.01.2023 287
Еще материалы раздела «Економіка»