НОВОСТИ ДНЯ: На Сонці з'явилася величезна діра, яка у 20 разів більша за Землю: про що попереджають вчені  Виїзд чоловіків за кордон: у Зеленського заявили про відсутність будь-яких пом'якшень  До великоднього столу: рецепт соковитої буженини  Науковці дослідили за допомогою телескопа екзопланету розміром із Землю: чи можливе там життя  Феномен F-16: Ігнат пояснив, чому ці літаки такі бажані та потрібні Україні  Рецепт швидкої паски панетоне на дріжджах  Які зміни чекають на українців у квітні 2023 року: головні нововведення в Україні та за кордономвсе новости дня
30.01.2023 287

Депутати пропонують податкові пільги власникам електрогенераторів

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який пропонує встановити тимчасові особливості врахування витрат на придбання та ремонт електрообладнання і пального до нього.

Відповідний проєкт закону №8391 був зареєстрований на сайті парламенту 27 січня.

Згідно із пояснювальною запискою до документа, пропонується внести зміни до Податкового кодексу, які б запровадили механізм врахування витрат, понесених юридичними та фізичними особами у 2022-2023 роках на придбання та ремонт інверторів, акумуляторів, електрогенераторних установок, а також пального до них, при сплаті податків.

Зокрема, пропонується дозволити юридичним особам - платникам податку на прибуток відносити витрати на придбання та ремонт електрообладнання до витрат звітного періоду, що призведе до зменшення податку на прибуток на 18% від їх вартості.

Для фізичних осіб - підприємців, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, встановити зазначені витрати як такі, що не підлягають амортизації та відносяться до витрат звітного періоду (зменшення ПДФО на 18% від їх вартості).

Пропонується для юридичних та фізичних осіб – платників єдиного податку встановити, що витрати на придбання та ремонт електрообладнання, а також витрати на придбання 1 тис. літрів пального до нього зменшують оподаткований дохід (зменшення єдиного податку на 5% від розміру витрат).

Відповідно, для громадян встановити, що витрати на придбання та ремонт електрообладнання, а також витрати на придбання 1 тис. л пального включаються до податкової знижки (повернення з бюджету ПДФО - 18% від розміру витрат).

Оценка материала:

5.00 / 1
Депутати пропонують податкові пільги власникам електрогенераторів 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
30.01.2023 287
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»