НОВОСТИ ДНЯ: В Україні хочуть змінити закон про мобілізацію: що саме  На Сонці з'явилася величезна діра, яка у 20 разів більша за Землю: про що попереджають вчені  До великоднього столу: рецепт соковитої буженини  Науковці дослідили за допомогою телескопа екзопланету розміром із Землю: чи можливе там життя  Феномен F-16: Ігнат пояснив, чому ці літаки такі бажані та потрібні Україні  Рецепт швидкої паски панетоне на дріжджах  Які зміни чекають на українців у квітні 2023 року: головні нововведення в Україні та за кордономвсе новости дня
Політика
Європа
01.02.2023 2131

У Польщі оновили правила повторного в'їзду для українців: які тепер умови

Важливим під час в'їзду до Польщі є електронний документ diia.pl.

bec848e204b006b7b4a92815f007094c_01.02.23

Українським біженцям під час повторного перетину кордону з Польщею необхідно пред’являти diia.pl., щоб не втратити статус UKR. Утім, це можливо лише, якщо поїздка на Батьківщину тривала менше 30 днів, у разі перевищення цього терміну - статус втрачається автоматично. Пише ТСН. 

Про це повідомили у Посольстві України у Польщі.

"Щоб уникнути втрати статусу PESEL UKR у зв’язку з виїздом з території Польщі на термін, менший за 30 днів, іноземець, який повертається до Польщі, повинен повідомити співробітника Прикордонної служби, який здійснює паспортний контроль, про намір в’їхати у зв’язку з використанням права тимчасового захисту в Польщі та щоразу показувати електронний документ diia.pl (навіть якщо іноземець їде на роботу до Польщі чи з іншою метою, але при цьому він користуватиметься захистом у Польщі)", - сказано в повідомленні.

У Посольстві наголосили, якщо біженець повертається до Польщі і не показує на кордоні diia.pl або не каже, що хоче скористатися відповідною спецуставою, особа може втратити пільги. Причина в тому, що дані іноземця не будуть включені до реєстрів, на основі яких надається статус PESEL UKR, і який пов’язаний з численними соціальними правами.

Детально про нову фінансову допомогу, яку надають українцям у Польщі, читайте тут.

Нагадаємо, психологи розповіли, що українці, які прибувають до Польщі після війни, відчувають надмірний стрес, переживають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) і важко адаптуються до нових умов у сусідній країні. Українські біженці потребують психологічної та навіть психіатричної підтримки, адже вони живуть у постійному страху.

Як повідомлялося, у Польщі 61% українських біженців все ще залишаються без роботи. Знайти роботу їм не вдається через недостатнє знання польської мови, відсутність пропозицій, які б відповідали їхній кваліфікації, а також відсутність пропозицій із частковою зайнятістю.

Оценка материала:

5.00 / 3
У Польщі оновили правила повторного в'їзду для українців: які тепер умови 5.00 5 3
Політика / Європа
01.02.2023 2131
Еще материалы раздела «Європа»