НОВОСТИ ДНЯ: Виїзд чоловіків за кордон під час війни: три категорії, кому це можуть дозволити  Бояться втратити житло: що відбувається на ринку новобудов Києва  Гарячі бутерброди з фаршем у духовці: простий рецепт  Весняні канікули 2023 року: коли українські школярі зможуть відпочити  Яскравий Великдень. Чи дозволить погода пригоститися паскою на свіжому повітрі  Мобілізація в Україні: кого можуть поновити на військовому обліку та призвати до війська  Чому у бабусі однаково смачніше: секрети та хитрощі приготування пасоквсе новости дня
Політика
Світ
02.02.2023 947

Суд у Гаазі не може порушити справу проти Путіна: яка причина

Кримінальний суд не може притягнути російського вбивцю до відповідальності

78bf48a2ccdbe535da5bbc342e72ed7a_02.02.23

Кримінальний суд у Гаазі не може порушити справу проти російського диктатора Володимира Путіна. Йдеться про звірства, які чинить його окупаційна армія в Україні. Пише ТСН. 

Станом на січень 2023 року ні Україна, ні Росія не ратифікували Римський статут, пише 24 канал.

Зазначимо, що саме на підставі Римського статуту, який Україна підписала ще у 2000 році, Міжнародний кримінальний суд здійснює свою діяльність. Утім, варто зауважити, що Україна його досі не ратифікувала.

"Через те, що ні Україна, ні Росія не ратифікували Римський статут, МКС не може переслідувати в судовому порядку злочин агресії. Зокрема, не може притягнути до відповідальності, російського терориста Путіна. Або ж проводити заочні судові процеси над його вищими міністрами", – вказано у повідомленні.

Нагадаємо, що Україна ініціює створення спеціального трибуналу. Водночас аби це реалізувати, потрібне схвалення Радбезу ООН (Росія може застосувати право вето), або Генасамблеї ООН.

Німецький міністр юстиції Марк Бушман скептично висловився щодо створення спецтрибуналу ООН для розслідування дій агресорки Росії в Україні.

Натомість, лідерка нідерландської партії VVD запропонувала створити в місті спецтрибунал для розслідування злочинів Росії, скоєних в Україні.

Водночас Нідерланди готові створити новий трибунал за підтримки ООН для розгляду справи про вторгнення Росії в Україну.

Оценка материала:

5.00 / 2
Суд у Гаазі не може порушити справу проти Путіна: яка причина 5.00 5 2
Політика / Світ
02.02.2023 947
Еще материалы раздела «Світ»