НОВОСТИ ДНЯ: Прийде потепління. Синоптики розповіли, де 1 квітня буде найхолодніше та дощі  Україна готується до контрнаступу: потрібна важка техніка та підготовлені бійці, - Резніков  Міфи про е-рецепт: що потрібно знати  Дощі, але тепло. Якою буде погода в Україні на вихідні  У Росії зросла кількість громадян, які виступають проти війни в Україні – дослідження  Мобілізація в Україні: як батько неповнолітніх дітей може отримати відстрочення  Великий контрнаступ ЗСУ наближається: що відомо про можливі терміни і напрямкивсе новости дня
Бізнес
Економіка
04.02.2023 414

На скільки може подешевшати готівковий долар наступного тижня — прогноз

Середній курс продажу долара в пунктах обміну валюти складав 40,2 гривні/$ ввечері у п’ятницю, 3 лютого, за даними ресурсу finance.ua. Тиждень тому у п’ятницю показник був на рівні 40,52 гривні/$.

Як повідомляє NV.Бізнес, зниження курсу долара відносно гривні в готівковому сегменті, з одного боку, обумовлено зниженням попиту через сезонний фактор — зазвичай, основне навантаження на закупівлю валюти припадає на першу половину січня, пояснює Юрій Крохмаль, керівник служби продажу казначейських продуктів АТ Банк Авангард. «На початку року всі намагаються встигнути придбати валюту, в очікуванні підвищення курсу в новому році після свят. Далі ажіотаж проходить», — додає він. Також цій тенденції на ринку сприяли нещодавні заяви НБУ про те, що політику фіксованого курсу найближчим часом змінювати не будуть.

Погоду на валютному ринку роблять і так звані валютні тримісячні депозити, звертають увагу експерти. Крохмаль нагадує, що фізособи з 1 жовтня отримали змогу купувати таким чином валюту на суму до 100 тис. гривень [до того — до 50 тис. гривень], а значить, у січні ці депозити почали виплачуватись у валюті на рахунки клієнтів, і це, мовляв, опосередковано додає пропозиції готівкової валюти.

Попиту на готівкові валюти останнім часом не було, при цьому є досить сильний попит на купівлю валюти під 3-місячний депозит за курсом, близьким до офіційного, зазначає Антон Курінний, дилер департаменту глобальних ринків OTP Bank. До того ж, після завершення терміну такого депозиту населення отримує у банку готівковий долар, продає його у пунктах обміну валют і знову «заходить» на новий термін «3-місячного депозиту», пояснює експерт.

«І поки що це стримує сильний попит на готівкову валюту в Україні», — резюмує він. Тому якщо наразі долар торгується за курсом 40,10−40,30 гривень/$, то згодом він може подешевшати до рівня 39,70−39,80 гривень/$, припускає Курінний. «Але нижче курс навряд чи піде», — міркує експерт.

Оценка материала:

5.00 / 2
На скільки може подешевшати готівковий долар наступного тижня — прогноз 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
04.02.2023 414
Еще материалы раздела «Економіка»