НОВОСТИ ДНЯ: Канали телемарафону отримають держпідтримку, але вона не покриє витрати, - Ткаченко  Чистий четвер 2023 року: коли купатися, що не можна робити, сильна молитва  Від тепла до холоду. Синоптикиня здивувала прогнозом: варто очікувати на сніг  В Україну вривається справжня весна  Пілоти "вичавлюють максимум" із того, що є: яких літаків зараз терміново потребує Україна  Остаточна відповідь: чи будуть вихідні на Великдень 2023 року  Зірка радянського кіно Калниньш красномовно відповів росіянам на критику через антивоєнну позиціювсе новости дня
Бізнес
Економіка
08.02.2023 385

Ситуація на валютному ринку України погіршується

Національний банк України минулого тижня збільшив чистий продаж валюти з резервів для збалансування ринку до 778 млн доларів порівняно із 664 млн доларів тижнем раніше. Це відбулося під впливом збільшення чистого попиту на валюту.

Про це йдеться в публікації члена Ради Національного банку України (НБУ) Богдана Данилишина у Facebook.

"Переважання попиту на іноземну валюту обумовлене розширенням дефіциту зовнішньої торгівлі товарами і послугами, яке у 2022 році становило майже 24 млрд доларів (у тому числі, у грудні - майже 4 млрд доларів)", - написав він.

За його словами, загальний профіцит поточного рахунку у 2022 році на рівні 8,6 млрд доларів підтримувався завдяки сталим надходженням переказів з-за кордону (передусім, з оплати праці - 13,5 млрд доларів) та надходженням трансфертів міжнародної фінансової допомоги (майже 26 млрд доларів).

"Водночас інвестиційна активність міжнародних інвесторів залишається низькою", - зазначив Данилишин. Так, за 2022 рік надходження прямих іноземних інвестицій в Україну становили лише 0,6 млрд доларів та забезпечувалися реінвестованими доходами іноземних інвесторів (655 млн доларів) та новими прямими інвестиціями в українські підприємства (525 млн доларів), що дозволило компенсувати скорочення заборгованості українських підприємств перед прямими інвесторами-нерезидентами (-608 млн доларів).

Водночас завдяки валютним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили інтервенції НБУ з продажу валюти для підтримання фіксованого курсу, міжнародні резерви України у січні зросли на 5% порівняно з груднем 2022 року та станом на 1 лютого 2023 року за попередніми даними становили 29,9 млрд доларів, нагадав Данилишин.

Зокрема, у січні на валютні рахунки Уряду в Національному банку надійшло 4,3 млрд доларів, з яких 3,3 млрд доларів - від Європейського Союзу; 1,0 млрд доларів - від Сполучених Штатів Америки (через трастовий фонд Світового банку) та 71,6 млн доларів - від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики. При цьому, чистий продаж валюти НБУ у січні становив близько 3 млрд доларів.

Оценка материала:

5.00 / 1
Ситуація на валютному ринку України погіршується 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
08.02.2023 385
Еще материалы раздела «Економіка»