НОВОСТИ ДНЯ: Мобілізація в Україні: кого ще призвуть на війну через зниження граничного віку  Сирне печиво: простий рецепт ідеальної закуски  Валерій Залужний в молодості і зараз: як змінився головнокомандувач ЗСУ  Список складений: Ігнат розповів про пілотів, яких відправлять на навчання на F-16   Жахаються синьо-жовтих кольорів. У Британії висміяли "драконівські закони" РФ  Сирні коржики: рецепт лінивого хачапурі  "Мовчки чекайте на фінал": У Зеленського відповіли Путіну на несподівану заяву щодо війни в Українівсе новости дня
Політика
Україна
03.03.2023 359

Експерт розповів, чому Кремль робив ставки на удари по енергоструктурі

Українська енергосистема витримала найважче, вважає Самусь.

Росія робила ставки на те, аби ракетними атаками знищити критичну інфраструктуру, зокрема енергетичну. Втім, Кремлю це не вдалося.

В інтерв’ю ТСН.ua заступник директора Центру армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь розповів, чого намагалися домогтися у Кремлі.

"Ставка була зроблена на удари по українській енергоструктурі, намагаючись створити умови енергетичного геноциду, коли Україна протягом зими буде нездатна забезпечувати прийнятні умови для життя. Таким чином створити нові потоки для міграції та умови, за яких українці самі почнуть зносити Зеленського", - висловився експерт.

Українська енергосистема витримала найважче, наголосив Михайло Самусь. Попри те, що окупантам у військовому плані вдалося завдати шкоди енергетичній системі, але вона не була зруйнована - що планувала Москва. Щобільше - за допомогою партнерів вона поступово відновлюється.

"На даний момент ми маємо фактично бездефіцитну генерацію. Є імпорт, але він незначний. Тепер у перспективі вона (енергосистема - Ред.) буде лише модернізовуватися й посилюватися, зокрема і за рахунок створення децентралізованих енергетичних кластерів, які будуть відрізнятися від радянських", - зауважив експерт.

Нагадаємо, за словами Михайла Самуся, навесні 2023-го Путін планував підписати капітуляцію України. Зимовий період був важким етапом війни, на який у Кремлі дуже розраховували. Також у Москві намагалися проламати оборону ЗСУ на Донбасі.

Оценка материала:

5.00 / 1
Експерт розповів, чому Кремль робив ставки на удари по енергоструктурі 5.00 5 1
Політика / Україна
03.03.2023 359
Еще материалы раздела «Україна»