НОВОСТИ ДНЯ: Як приготувати бельгійські вафлі: рецепт найсмачнішого сніданку  Дефіцит товару і персоналу. Reuters розповіло про вплив санкцій на продавців одягу в РФ  Синоптикиня попередила про серйозні дощі найближчим часом  Яка зарплата в поліціянтів України 2023 року  Окрошка на кефірі з мінеральною водою: класичний рецепт  Перед вихідними в Україну увірвуться дощі та грози  У США пояснили, чому забороняють Україні обстрілювати територію РФ: "Цього Путін і вимагає"все новости дня
Бізнес
Економіка
07.03.2023 446

Наступного місяця Євросоюз спробує вперше закупити газ усім блоком, а не окремо країнами

У квітні Європейський Союз планує вперше закупити газ усіма 27 країнами, а не окремо. Після оголошення тендеру наступного місяця ЄС сподівається, що перші контракти з постачальниками будуть підписані приблизно в червні.

Про це пише Bloomberg.

Спільна закупівля газу покликана знизити ціни на енергоносії. Блок вирішив піти на це під час повномасштабного вторгнення Росії, щоб стримати стрибок вартості енергоносії через скорочення постачань із РФ.

Продавцями для європейських країн мають стати як США, так і країни Близького Сходу та Африки. Згідно з початковими оцінками, спільний попит 27 країн та ще трьох країн-сусідок становить 24 млрд кубометрів на три наступних роки, повідомив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович.

Попри те, що ціни на газ і електроенергію наразі становлять лише незначну частину серпневих рекордів, вони, тим не менш, підвищують споживчу інфляцію та обтяжують конкурентоспроможність місцевих компаній проти конкурентів у США та Китаї.

"Нам явно потрібно змінити економічну ситуацію в Європі", – сказав Шефчович в інтерв’ю.

Він вважає, що ЄС створює нову систему, яка посилить конкуренцію, залучить нових постачальників і знизить ціни на енергію.

За словами Шефчовича, більше 50 компаній з усього світу зацікавлені у взаємодії з Європою через енергетичну платформу. Після першого тендеру ЄС організовуватиме додаткові спільні закупівлі на регулярній основі, щоб забезпечити блоку достатньо газу. Хоча сховища в Європі все ще заповнені приблизно на 61%, головним чином завдяки м’якій зими, увага вже зміщується на поповнення запасів напередодні наступного опалювального сезону.

"Я категорично проти будь-якого самовдоволення або відчуття, що важкі часи минулого року позаду, тому що ми не знаємо, що цей рік приготував для нас", – додав Шефчович.

Оценка материала:

5.00 / 2
Наступного місяця Євросоюз спробує вперше закупити газ усім блоком, а не окремо країнами 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
07.03.2023 446
Еще материалы раздела «Економіка»