НОВОСТИ ДНЯ: Канали телемарафону отримають держпідтримку, але вона не покриє витрати, - Ткаченко  Чистий четвер 2023 року: коли купатися, що не можна робити, сильна молитва  Від тепла до холоду. Синоптикиня здивувала прогнозом: варто очікувати на сніг  В Україну вривається справжня весна  Пілоти "вичавлюють максимум" із того, що є: яких літаків зараз терміново потребує Україна  Остаточна відповідь: чи будуть вихідні на Великдень 2023 року  Зірка радянського кіно Калниньш красномовно відповів росіянам на критику через антивоєнну позиціювсе новости дня
Політика
Україна
13.03.2023 2313

Аудиторська перевірка виявила близько 40 незаконних новобудов на території Лаври у Києві – ЗМІ

За даними джерел, встановлені факти незаконної передачі у користування пам’яток культурної спадщини.

2b1cbdce06db98e6c12dd935b20f0fae_13.03.23_1

Державна аудиторська служба зафіксувала численні порушення під час ревізії Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Йдеться про 36 новозбудованих самочинних будівництв.

Про це повідомляє LB.ua, посилаючись на власні джерела. Пише ТСН. 

Усі незаконні новобудови, як зазначають джерела, є комерційними та господарськими приміщеннями, тобто не мають прямого відношення до чернечого життя/побуту.

Крім того, керівництво чоловічого монастиря УПЦ МП, що розташовувався у Києво-Печерській лаврі протягом багатьох років, знищило, як зазначається в аудиті, пам’ятку архітектури — старовинну огорожу на вул. Ближньопечерській.

Також аудитори виявили факти незаконної передачі у користування Київській митрополії, Приватній академії та Академії УПЦ пам’яток культурної спадщини.

Перевірка стосувалася періоду від 1 січня 2018 року до 30 вересня 2022 року.

Нагадаємо, Українська православна церква отримала лист-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно з яким монахи користувалися державною власністю. До 29 березня священники Московського патріархату повинні звільнити культові будівлі монастиря та передати майно державі.

Оценка материала:

5.00 / 4
Аудиторська перевірка виявила близько 40 незаконних новобудов на території Лаври у Києві – ЗМІ 5.00 5 4
Політика / Україна
13.03.2023 2313
Еще материалы раздела «Україна»