НОВОСТИ ДНЯ: Канали телемарафону отримають держпідтримку, але вона не покриє витрати, - Ткаченко  Чистий четвер 2023 року: коли купатися, що не можна робити, сильна молитва  Від тепла до холоду. Синоптикиня здивувала прогнозом: варто очікувати на сніг  В Україну вривається справжня весна  Пілоти "вичавлюють максимум" із того, що є: яких літаків зараз терміново потребує Україна  Остаточна відповідь: чи будуть вихідні на Великдень 2023 року  Зірка радянського кіно Калниньш красномовно відповів росіянам на критику через антивоєнну позиціювсе новости дня
Політика
Україна
15.03.2023 8070

Мобілізація в Україні: кому точно не зможуть вручити повістку на вулиці

Перед врученням повістки працівники Територіального центру комплектації повинні з’ясувати особу.

dcf3b0e6314a12c530265e766a64b158_15.03.23

Українським законодавством не заборонено вручення повісток під час мобілізації на вулиці. Але попередньо працівники Територіального центру комплектації повинні з’ясувати особу того, хто її отримує, адже не всі чоловіки є військовозобов’язаними. Пише ТСН. 

На цьому наголосив юрист Ілля Шипко.

"Наприклад, якщо чоловікові більш як 60 років, він не є військовозобов'язаним та вручати йому повістку на вулиці немає потреби. Якщо особу не встановлено, то зрозуміло, що повістка не може бути виписана, бо немає даних. А виписати повістку без встановлення даних особи не можна", – пояснив він.

Також Ілля Шипко зауважив, що громадяни можуть відмовитися від отримання повістки на вулиці, якщо цей документ вручають не за місцем реєстрації.

За його словами, необхідно відразу повідомити представників ТЦК про своє перебування на обліку в іншому центрі комплектування та за можливості показати документ про місце реєстрації або військовий квиток.

Якщо ж повістку на вулиці все таки вручили в іншому місті, то можна прийти до Територіального центру комплектації, вказаного в документі, і надати необхідні документи про перебування на військовому обліку в іншому ТЦК.

Юрист додав, що під час отримання повістки громадянин зобов’язаний розписатися про її отримання із зазначенням дати вручення.

Нагадаємо, до війська можуть мобілізувати чоловіків віком від 18 до 60 років. Водночас, частина студентів, які навчаються в українських вишах, не підлягають мобілізації.

Оценка материала:

5.00 / 6
Мобілізація в Україні: кому точно не зможуть вручити повістку на вулиці 5.00 5 6
Політика / Україна
15.03.2023 8070
Еще материалы раздела «Україна»