НОВОСТИ ДНЯ: Соте з баклажанів: класичний рецепт  Прогноз погоди на жовтень: чи потішить другий місяць осені теплом  "Це не просто війна Путіна": як у Фінляндії трактують вторгнення РФ до України  У Зеленського розкрили "божевільні" витрати Путіна на війну в Україні  Якою буде погода в Україні в кінці вересня та на початку жовтня: прогноз синоптиків  Що з сусідами: хто за останній час погрожував Україні  Військові розповіли, як просування на флангах допоможе звільнити Бахмутвсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
17.03.2023 4878

Яка церква займе Лавру після вигнання УПЦ МП: думка священника

В Держетнополітики заявили, що після того, як УПЦ МП залишить Києво-Печерську лавру, її можуть передати в оренду іншій церкві, не пов'язаній з Московським патріархатом.

edd68468129113bf0c87068c631cddae_17.03.23

Києво-Печерську лавру передадуть в оренду іншій церкві, яка не має стосунку до проросійського Московського патріархату. Пише ТСН. 

Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповів отець Георгій Коваленко – священнослужитель Православної церкви України, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості.

“Ймовірно, в цьому контексті мова йде про ПЦУ. Православна церква України зареєструвала свій монастир. ПЦУ просила з літа дати їй можливість служити в одному з храмів Верхньої Лаври, який не використовується Московським патріархатом. ПЦУ не претендувала на ті храми, де служив Московський патріархат. Так сталося, що Московський патріархат довів ситуацію до того, що з ними не продовжили договір Верхньої Лаври. Звісно, ПЦУ це просила, вона отримала цей дозвіл. Але це не пов’язано напряму з відносинами Православної церкви України з Московським патріархатом”, - розповів отець Георгій.

Також він додав, що ПЦУ бажала б єдності українського православ’я.

“Ми відкриті до єдності зі спільнотою віруючих і ченців, які зараз перебувають у ПЦУ. Я думаю, що не проросійські ченці можуть бути в єдності з ПЦУ. Але це рішення не наше, це рішення ченців”, - наголосив священнослужитель.

Нагадаємо, Папа Римський Франциск прокоментував розірвання договору Міністерством культури України щодо користування УПЦ МП Києво-Печерської лаври.

Оценка материала:

4.00 / 4
Яка церква займе Лавру після вигнання УПЦ МП: думка священника 4.00 5 4
Життя та Стиль / Суспільство
17.03.2023 4878
Еще материалы раздела «Суспільство»